برو به محتوا


زمانبندی جایزه


آغاز دوازدهمین دوره Bobs – بهترین فعال آنلاین

 از روز چهارم فوریه تا سوم ماه مارس سال ۲۰۱۶ می‌توانید کاندیداهای خود را معرفی کنید. کاندیداها باید از یکی از چهارده محدوده زبانی این جایزه (فارسی، عربی، بنگلادشی، روسی، چینی، اسپانیایی، پرتغالی، فرانسه، انگلیسی، اوکراینی، آلمانی، هندی، اندونزیایی و ترکی) بوده و کاندیداتوری‌ این فعالین باید مناسب با یکی از ۱۸ موضوع این جایزه باشد.

دفعات کاندید کردن یک فعال، وبسایت، وبلاگ و یا پروژه به معنی افزایش شانس راه‌یابی به مرحله نهایی و انتخاب نیست، زیرا ما در نهایت لیست را در اختیار هیئت داوران قرار می‌دهیم و آن‌ها نامزدهای مرحله نهایی را برمی‌گزینند.

بررسی و ارزیابی کاندیداها از سوی هیئت داوران

از روز سوم  تا روز ۳۱ مارس سال ۲۰۱۶ هیئت بین‌المللی داوران از میان همه کاندیداها، نامزدهای مرحله نهایی را برمی‌گزیند. هیئت داوران ۱۴ نامزد در چهار موضوع عمومی که همه زبان‌ها در آن حضور دارند و ۵ نامزد برای هر زبان را برای حضور در مرحله نهایی برمی‌گزیند که از میان‌ آن‌ها برندگان نهایی انتخاب می‌شوند.

این جایزه مثل هر سال دو برنده دارد. برندگان به انتخاب هیئت داوران و برندگان از طریق رای‌گیری عمومی. هیئت داوران در روزهای پایانی ماه آوریل در یک نشست در برلین برندگان خود را انتخاب می‌کند.  کاربران نیز می‌توانند با شرکت در رای‌گیری عمومی و آنلاین در محدوده زبانی خود از میان نامزدهایی که به مرحله نهایی راه یافته‌اند، با رای خود بهترین‌ها را برگزینند.

رای‌گیری آنلاین

رای‌گیری  آنلاین از روز ۳۱ مارس  آغاز و تا روز دوم ماه مه سال ۲۰۱۶ ادامه خواهد یافت. هر کسی می‌تواند هر ۲۴ ساعت یک بار در رای‌گیری شرکت کند. نامزدهایی که بیشترین آرا را کسب کنند، برنده این جایزه هستند.

اجلاس هیئت داوران در برلین

نشست هیئت بین‌المللی داوران در روز ۲۹ و ۳۰ماه آوریل سال ۲۰۱۶ در شهر برلین برگزار می‌شود. برندگان هیئت داوران در چهار موضوع عمومی، پس از معرفی از سوی داور هر زبان، نخست مورد بحث و بررسی قرار گرفته و سپس در چند مرحله رای‌گیری مشخص می‌شوند.

اعلام اسامی برندگان

اسامی همه برندگان در رای‌گیری عمومی و منتخب از سوی هیئت داوران در روز دوم ماه مه سال ۲۰۱۶ در وب‌سایت Bobs اعلام می‌شوند. جوايز برندگان منتخب از سوی هیئت داوران طی مراسمی در شهر بن آلمان به آنان اهدا می‌شود.

اهدای جوائز

در روز چهاردهم ژوئن سال ۲۰۱۶ جوائز برندگان در چارچوب اجلاس جهانی رسانه‌ها که سالانه از سوی دویچه وله در شهر بن آلمان برگزار می‌گردد به آنان اهدا می‌شود.