До змісту


Приз “За свободу слова”


Приз “За свободу слова” на міжнародному конкурсі The Bobs – Best of Online Activism здобув блогер з Саудівської Аравії Раіф Бадаві, який зараз утримується в тюрмі. Засновник конкурсу медіакомпанія Deutsche Welle (DW) цього року вперше обрала переможця в цій номінації.

“Рада директорів одноголосно проголосувала за Раіфа Бадаві – за те, що він, ризикуючи життям, бореться за свободу слова у себе в батьківщині, – заявив генеральний директор DW Петер Лімбург. – Наша нагорода повинна стати сильним сигналом представникам влади Саудівської Аравії та світовій спільноті. Своїм рішенням ми сподіваємося привернути увагу до долі блогера, зробити свій внесок у боротьбу за звільнення Бадаві”.

У травні 2014 року 31-річного Раіфа Бадаві засудили до тисячі ударів батогом та десяти років тюремного ув’язнення з великим штрафом. 9 січня його вперше публічно побили.
В інтерв’ю Deutsche Welle дружина Бадаві Енсаф Хайдер подякувала медіакомпанії за нагороду чоловікові. “Я дуже щаслива! Нагорода DW “За свободу слова” шле чіткий сигнал Саудівській Аравії. Це ганьба, що Раіф досі знаходиться у тюрмі. Особливо зараз, коли Саудівська Аравія веде війну проти бойовиків “Ісламської держави”, які грубо порушують права людини. Я дуже вдячна DW за підтримку”.

Церемонія нагородження на Global Media Forum

За допомогою міжнародного конкурсу The Bobs – Best of Online Activism медіакомпанія DW підтримує блогерів, онлайн-активістів і жуналістів, які відстоюють свободу слова і права людини в інтернеті. Цього року на конкурсі The Bobs – низка нововведень. Головне з них – Deutsche Welle сама визначає переможця у номінації “За свободу слова”. Цю нагороду отримує інтернет-активіст чи онлайн-проект за особливі заслуги у справі захисту свободи слова.

Ім’я переможця оголошується раніше, ніж імена лауреатів в інших номінаціях. Повний список лауреатів конкурсу стане відомий 3 травня. Нагородження переможців The Bobs у всіх міжнародних номінаціях відбудеться 30 червня у Бонні в рамках конференції Deutsche Welle Global Media Forum.

Безстрашно за свободу слова

Правозахисник і блогер Раіф Бадаві багато років бореться за свободу слова у своїй країні. На сайті “Вільні саудівські ліберали” він критикує вади політичного і суспільного життя у Саудівській Аравії. Зокрема, він критично висловлюється про релігійну поліцію та називає один із провідних університетів країни притулком для терористів.

У червні 2012 року його черговий раз арештували. Бадаві звинуватили у зневазі до ісламу, релігійних лідерів та політиків країни. Його дружина Енсаф Хайдар разом з трьома дітьми змушена була покинути Саудівську Аравію. Усі четверо отримали політичний притулок в Канаді.