До змісту


Вітаємо переможців The Bobs!


bobsceremony2016

14 червня відбулося нагородження переможців міжнародного конкурсу онлайн-активістів The Bobs – Best of Online Activism в межах міжнародної конференції Global Media Forum. Приз вручили лауреатам у міжнародних номінаціях, які визначалися за результатами голосування членів журі з 14 країн. Їх отримали ініціатори проектів з Ірану, Бангладеш, Німеччини та Індії.

Лауреатом в номінації “Громадянська журналістика” став фільм з Бангладеш “Razor’s Edge”, який зняв 35-річний блогер під псевдонімом Настікер Дармаката (в перекладі – “Релігійне звернення одного атеїста”). Сам активіст неодноразово ставав жертвою нападів з боку ісламістів. У його стрічці йдеться про ситуацію, у якій нині опинилися бангладеські атеїстичні активісти, письменники та видавці. У стрічці, зокрема, показано, як топ-політики фактично підтримують убивства у країні, де більшість сповідує іслам.

У номінації “Найкраща інновація” переміг проект з Ірану – мобільний додаток Gershad. Він сигналізує про місце розташування “моральної поліції”, яка стежить за дотриманням суворих правил стосовно того, в якому одязі жінки можуть з’являтися в громадських місцях.

Нагороду в номінації “Культура і мистецтво” отримала німецькомовна ініціатива “Центр політичної краси”, учасники якого організовують перформанси та флешмоби на межі політики й мистецтва. У номінації “Найкраща соціальна ініціатива в мережі” лауреатом став проект на хінді “Зупинити кислотні атаки” – кампанія проти поширених в Індії брутальних атак, під час яких жінкам обливають обличчя кислотою.