До змісту


Інтернет-користувачі визнали проект “Ціна держави” найкращим українським сайтом 2016 року


JuryЧлени міжнародного журі конкурсу The Bobs та інтернет-користувачі з усього світу обрали переможців серед проектів 14 мовами. Найкращим сайтом українською мовою став “Ціна держави”.

Лауреатів #thebobs16 – Best of Online Activism – оголосили в Берліні 2 травня, напередодні Всесвітнього дня свободи преси. Конкурс уже 12-й рік поспіль провела німецька медіакомпанія Deutsche Welle. Журі визначило переможців у чотирьох міжнародних номінаціях. У номінації “Вибір користувачів: найкраща сторінка українською” переможця обрали користувачі шляхом відкритого онлайн-голосування на сайті конкурсу.

Усього за проекти-фіналісти #thebobs16 інтернет-користувачі проголосували на нашому сайті понад 100 000 разів. Дякуємо за вашу активність!

Український проект-переможець (за вибором користувачів)

“Розтлумачимо бюджет так, щоб Ви зрештою взнали, куди діваються сплачені Вами податки, і почали на це впливати”, – так пояснюють свою мету експерти проекту. “Ціну держави” створено як для зацікавлених громадян, так і для фахової публіки. Окрім дохідливих відповідей на складні запитання, ініціатива пропонує скористатися двома інтерактивними “калькуляторами”. Перший – це “рахунок від держави”, щоб дізнатися, скільки податків вираховується з заробітної плати. Другий – “пенсійний калькулятор”, який показує розмір майбутньої пенсії користувача за чинним українським законодавством. Проект реалізують фонд “Східна Європа” та громадська організація CASE Україна за фінансової підтримки Європейського Союзу. cost.ua/

“Ми надзвичайно раді перемозі. Для нас це визнання корисності “Ціни держави” для суспільства”, -сказав комунікаційний координатор проекту Микола Малуха. Він розповів, що цьогоріч його команда планує перекласти українською мовою багато “суспільно важливої економічної літератури” та вдосконалити сайт проекту, зокрема – відобразити на ньому корупційні процеси в Україні у вигляді онлайн-гри та створити низку інших інтерактивних інструментів, які “перетворять українців на свідомих платників податків та підштовхнуть їх до більш активної життєвої позиці у впровадженні реформ”. Ці плани “Ціна держави” планує втілювати за допомогою краудфандингу і сподівається, що перемога на The Bobs стане “додатковим стимулом для людей інвестувати свої гривні у прогресивні економічні зміни в Україні”, додав Малуха.

Оксана Романюк, член журі конкурсу з України, вважає: “The Bobs цікавий тим, що показує тренди, які панують у громадянських суспільствах різних частин світу… За всі роки, протягом яких я беру участь у конкурсі, найбільше якісних і потужних проектів було, напевно, саме нині. Але й українські проекти входили до першої трійки або п’ятірки під час голосування міжнародного журі”.

Переможці міжнародних номінацій (за вибором журі)

Громадянська журналістика в мережі: Razor’s Edge, Бангладеш

У 2015 році в Бангладеш відбулася низка нападів на блогерів, які виступають за секуляризацію суспільства. Четверо блогерів-атеїстів і один видавець при цьому загинули. Усі жертви нападів виступали проти релігійного фундаменталізму. Відповідальність за вбивства взяли на себе радикальні ісламістські угруповання. 35-річний блогер під псевдонімом Настікер Дармаката (в перекладі – “Релігійне звернення одного атеїста”), який неодноразово ставав жертвою нападів з боку ісламістів, зняв документальну стрічку про ситуацію, в якій нині опинилися бангладеські атеїстичні активісти, письменники та видавці. У стрічці, зокрема, показано, як топ-політики країни фактично підтримують убивства активістів у країні, де більшість сповідує іслам.

Найкраща інновація: мобільний додаток Gershad, Іран

У багатьох містах Ірану подекуди ледь не на кожному розі можна побачити патрульних “поліції звичаїв”, яка контролює, чи вдягнені жінки відповідно до суворих правил країни – наприклад, чи носять вони хіджаб. Мобільний додаток Gershad – це система раннього попередження. Будь-хто може позначати на інтерактвній онлайн-мапі пости “поліції звичаїв”. Коли достатня кількість користувачів вкаже на одне й те саме місце, система видає попередження. Завдяки цьому жінки можуть оминати пости. Додаток постійно оновлюється за принципом схожих програм, які, наприклад, сигналізують про місця, де розташовані поліцейські радари.

Найкраща соціальна ініціатива в мережі: кампанія Stop Acid Attacks, Індія

Stop Acid Attacks (“Зупинити кислотні напади”) – це кампанія проти атак, під час яких обличчя жінок обливають кислотою. Таке насилля поширене в Індії. Активісти намагаються звести міст між суспільством та жертвами жахливих злочинів, чимало з яких ізолюють себе від соціального життя після отримання травми. Держава та громадянське суспільство ігнорують цю проблему, через що постраждалі втрачають надію і часто живуть у самотності. Активісти SAA знаходять цих людей і, серед іншого, збирають статистику про загальну ситуацію в країні. Один із останніх проектів у межах кампанії – відкриття кафе “Sheroes‘ Hangout” в місті Агра, яке відоме тим, що там розташований Тадж Махал. Цим кафе керують люди з травмами після кислотних атак. Таким чином вони отримали фінансову незалежність і можуть реінтегруватися в суспільне життя.

Культура і мистецтво: ініціатива “Центр політичної краси”, Німеччина

“Центр політичної краси” організовує акції на межі мистецтва й політики, які провокують, привертають увагу до проблем і закликають до спротиву. Учасники проекту опрацьовували різні контроверсійні політичні теми, серед яких, наприклад, різанина у Сребрениці (“Колони сорому”, 2010) чи експорт зброї до країн, що розвиваються. Акцією “Мертві йдуть” (2015) вони протестували проти наслідків європейської політики щодо біженців і нагадували про долі тисяч людей, які з року в рік гинуть у Середземному морі, намагаючись дістатися Європи.

Вітаємо переможців! Лауреати чотирьох міжнародних номінацій конкурсу (за версією журі) отримають призи 14 червня під час Deutsche Welle Global Media Forum у Бонні.