برو به محتوا


تبریک صمیمانه به همه برندگان


01-Gewinner-stehen-fest-Milestoneposting_600x240pxیازدهمین دور جایزه بین​المللی “بهترین فعالین آنلاین” (The Bobs) با انتخاب برندگان توسط هیئت داوران و رای گیری آنلاین به پایان رسید.

هیئت داوران در سه موضوع عمومی و در چهارده زبان فارسی، آلمانی، انگلیسی، عربی، پرتغالی، اسپانیایی، روسی، اوکرایینی، بنگلادشی، هندی، فرانسوی، چینی، اندونزیایی و ترکیه همه کاندیداهایی که به مرحله نهایی راه یافته بودند را مورد بحث و بررسی قرار داده و با رای خود برندگان را برگزیدند. نماینده بخش فارسی در هیئت داوران صنم دولتشاهی بود.

“زیتون، مهاجر کوچک” برنده جایزه هنر و رسانه شد. جایزه حیطه خصوصی و امنیت به “مزرعه الکترونیکی” از مکزیک رسید و “وبلاگ بونیا” از بنگلادش مستحق دریافت جایزه تغییر اجتماعی شناخته شد.

 

“ستاد مبارزه با چرندیات” برنده در رای​گیری عمومی

در پایان مرحله کاندیداتوری در همه زبان‌ها پنج فینالیست به مرحله نهایی راه‌ یافتند که بهترین‌آن‌ها از طریق رای‌گیری عمومی و آنلاین انتخاب شدند.

در بخش فارسی وبلاگ​ها و صفحه​های فیس بوک پیاده‌رو، ستاد مبارزه با چرندیات، سکسیسم روزمره، تاملاتی زیر دوش حمام و یک سرخپوست خوب در معرض انتخاب کاربران گذاشته شدند که ستاد مبارزه با چرندیات با کسب بیشترین آرا به عنوان بهترین فعال آنلاین انتخاب شد. نزدیک به ۳۰ هزار نفر در رای​گیری همه زبان​ها شرکت کردند. اسامی همه برندگان در رای​گیری عمومی را می​توانید در اینجا ببینید.

به همه برندگان صمیمانه تبریک می​گوییم و از شرکت شما در رای گیری سپاسگزاریم.

 

اهدای جوائز در اجلاس جهانی رسانه​ها

دویچه وله با هدف پشتیبانی از آزادی عقیده و بیان و همچنین حمایت از فعالین آنلاین و ایجاد ارتباط بین آن​ها این جایزه را در ۱۴ زبان برگزار می​کند.

منتخبین هیئت داوران برای شرکت در اجلاس جهانی رسانه‌ها که در روز ۲۳ ژوئن در شهر بن برگزار می‌شود به آلمان دعوت می‌شوند و جوائز در مراسمی رسمی به آن‌ها اهدا می‌شود.

رای‌گیری تا روز سوم ماه مه ادامه دارد!


رای‌گیری آنلاین برای انتخاب بهترین‌های چهارده زبان در جایزه بابز تا روز سوم ماه مه ساعت ۹ صبح به وقت اروپای مرکزی ادامه دارد.

تقلب شانسی ندارد

تاکنون در جریان اخذ رای در چند زبان تلاش‌هایی برای “تقلب” صورت گرفته است که با شناسایی آی‌دی‌ها این‌ آرا باطل شده‌اند. با ابطال این آرای تقلبی، شمارش نمایش داده شده آرا در بعضی از زبان‌ها تغییر کرده‌اند. ما یک‌ بار دیگر تاکید می‌کنیم که درستی آرای اخذ شده از سوی دویچه وله لحظه به لحظه کنترل و شمار آن سپس بر روی صفحه قرار می‌گیرد. اطلاعات بیشتر را اینجا بخوانید.

 

نشست هیئت داوران

برندگان سه موضوع عمومی: “تغییر اجتماعی”، “حریم خصوصی و امنیت اطلاعات” و همچنین “هنر و رسانه” در نشست هیئت بین‌المللی داوران که در برلین برگزار می‌شود، انتخاب می‌گردند. برندگان این سه موضوع به اجلاس جهانی رسانه‌ها که از سوی دویچه وله بین روزهای ۲۲ تا ۲۴ ژوئن در شهر بن برگزار می‌شود، دعوت می‌شوند.

برای همه کاندیداها آرزوی موفقیت داریم!

به رای‌گیری ۲۰۱۵ خوش آمدید!


Buzzer-Bobs-2015_Milestoneposting_600x240pxانتخاب با شما است: ۷۰ فینالیست در ۱۴ زبان به مرحله نهایی Bobs در سال ۲۰۱۵ راه یافته‌اند. با رای شما “People’s Choice Award” بهترین‌های هر زبان برگزیده می‌شوند.

بیش از ۴۸۰۰ کاندیدا از سراسر جهان به جایزه امسال دویچه وله معرفی شدند. هیئت بین‌المللی داوران پس از کار سخت و نفس‌گیر بررسی پیشنهادهای دریافت شده، لیست نهایی نامزدها در همه موضوعات را معرفی کرد که در این‌‌جا از آن‌ها تشکر می‌کنیم.

قوانین شرکت در رای‌گیری بسیار ساده است: شما می‌توانید در هر ۲۴ ساعت یک بار، در رای‌گیری شرکت کنید و رای دهید. نامزد‌هایی که بیشترین آرا را در پایان بدست آورند، برنده خواهند شد. اطلاعات بیشتر را در اینجا بخوانید.

برندگان سه موضوع دیگر که همه ۱۴ زبان در آن نماینده‌ دارند در اوائل ماه مه در نشست هیئت داوران در برلین برگزیده می‌شوند. منتخبین هیئت داوران برای شرکت در اجلاس جهانی رسانه‌ها که در روز ۲۳ ژوئن در شهر بن برگزار می‌شود به آلمان دعوت می‌شوند و جوائز در مراسمی رسمی به آن‌ها اهدا می‌شود.

برای همه کاندیداهایی که به مرحله نهایی راه یافتند آرزوی موفقیت داریم.

سپاس‌بیکران از شما


Bobs-2015_Milestoneposting_600x240pxاز اینکه کاندیداهای خود را برای جایزه بین‌المللی دویچه وله در سال ۲۰۱۵ معرفی کردید، سپاسگزاریم. امسال بیش از ۴۸۰۰ کاندیدا برای شرکت در جایزه “بهترین فعالین آنلاین” داشتیم. همانطور که می بینید ما در حال جمع‌وجور کردن لیست کاندیداها هستیم.

حالا چه می‌شود؟

در روزهای آینده هیئت بین‌المللی داوران لیست همه کاندیداها را دریافت می‌کند و پس از بحث و بررسی، نامزدهایی که به مرحله نهایی راه پیدا می‌کنند را در موضوعات مختلف معرفی می‌کنند.

از دیگران بیاموزیم!

از روز نهم آوریل تمامی نامزدهای مرحله نهایی در همه موضوع‌ها و ۱۴ زبان معرفی می‌شوند. ما همه نامزدها در سه موضوع‌ عمومی که ۱۴ زبان در آن نماینده دارند را به زبان فارسی معرفی می‌کنیم. شاید در میان آن‌ها وبلاگ، پروژه و یا وب‌سایتی با موضوعی وجود داشته باشد که بتوان از ایده آن در دنیای مجازی فارسی زبان استفاده کرد.

رای‌گیری و جایزه هیئت داوران

از روز نهم آوریل شما می‌توانید با شرکت در رای‌گیری آنلاین بهترین‌ فعالین فارسی زبان را انتخاب کنید. این رای‌گیری در روز سوم ماه مه به پایان می‌رسد. شما می‌توانید هر ۲۴ ساعت یک‌بار در رای‌گیری شرکت کنید. در روز دوم ماه مه، هیئت داوران در برلین اجلاس خود را برگزار می‌کند و در این اجلاس برندگان در سه رشته‌ عمومی پس از معرفی هر نامزد، بحث و بررسی و از طریق رای‌گیری، انتخاب می‌شوند.

روز نهم آوریل را فراموش نکنید! آرای شما تعیین کننده است.

1 2 3 4 5 6