برو به محتوا


از کاندیداتوری شما استقبال می‌کنیم!


thebobs16_milestoneposting_submit_now_600x240px_englischتا روز سوم ماه مارس سال ۲۰۱۶ می‌توانید خود و یا دیگر فعالین آنلاین را از طریق فرمی که در این سایت قرار دارد و در همه موضوع‌های تعیین شده کاندید کنید.

چه کسانی می‌توانند کاندید شوند؟

کاندیداها باید بصورت آزادانه و بدون نیاز به رمز عبور برای همگان قابل دسترس باشند. در اینجا هیچ محدویتی وجود ندارد و کاندیداها می‌توانند یک صفحه فیس‌بوک، کانال یوتیوب، میکروبلاگ، پادکاست، وبلاگ و یا هر نوع فعالیت دیگر در دنیای مجازی باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به صفحه موضوعات و قوانین مراجعه کنید.

چه زبان‌هایی در این جایزه حضور دارند؟

وبسایت‌ها، وبلاگ‌ها و پروژه‌های آنلاین باید به یکی از ۱۴ زبان‌ (فارسی، آلمانی، عربی، انگلیسی، فرانسه، روسی، پرتغالی، اسپانیایی، ترکی، اوکراینی، فرانسه، هندی، اندونزیایی و بنگالی) نوشته شوند.

چه کسانی می‌توانند کاندید کنند؟

همه کاربران می‌توانند خود و یا وبسایت‌ها، وبلاگ‌ها و پروژه‌های آنلاین و صفحه‌های فیس‌بوک را کاندید کنند. دفعات کاندید کردن یک سایت، پروژه و یا وبلاگ تاثیری بر انتخاب و یا افزایش شانس انتخاب آن ندارد. یک بار کاندید کردن در یک موضوع کافی است، شما اما می‌توانید کاندیدای مورد علاقه خود را در صورت متناسب بودن در چند موضوع معرفی کنید.

بعد از کاندید شدن چه اتفاقی می‌افتد؟

پس از پایان مهلت کاندیداتوری، لیست همه آن‌هایی که ثبت نام کرده‌اند در اختیار هیئت بین‌المللی داوران قرار می‌گیرد. نماینده بخش فارسی در هیئت داوران گلناز اسفندیاری است. هیئت داوران از میان این لیست پس از بحث و بررسی، نامزدهای مرحله نهایی را بر‌می‌گزیند. دویچه وله اسامی نامزدهای مرحله نهایی را در روز ۳۱ ماه مارس منتشر می‌کند و از این روز رای‌گیری عمومی و آنلاین برای انتخاب بهترین‌ها آغاز می‌شود.

اما حالا نوبت شما است که بهترین‌ فعالین آنلاین را برای دریافت جایزه بابز دویچه وله ۲۰۱۶ کاندید کنید.

جایزه بابز ۲۰۱۶ در روز چهارم فوریه (۱۵ بهمن) آغاز می‌شود


thebobs16_milestoneposting_600x240px_persischاز روز چهارم فوریه تا روز سوم مارس ۲۰۱۶ می‌توانید نامزدهای خود را برای دریافت جایزه بابز ۲۰۱۶ معرفی کنید.

هر یک از کاربران می‌توانند بدون هیچ هزینه‌ای نامزدهای خود را در یکی از چهارده زبان: فارسی، آلمانی، عربی، انگلیسی، فرانسه، روسی، پرتغالی، اسپانیایی، ترکی، اوکراینی، فرانسه، هندی، اندونزیایی و بنگالی معرفی کنند.

جایزه بابز سال ۲۰۱۶ نخست اینکه در چهار موضوع عمومی اهدا می‌شود:

  • تغییر اجتماعی (Social Change)
  • فن‌آوری خوب (Tech for Good)
  • هنر & رسانه (Arts & Media)
  • شهروند ژورنالیسم (Citizen Journalism)

همه زبان‌های یاد شده یک نماینده در این موضوعات دارند که با هم برای دریافت جایزه رقابت می‌کنند. برای هر یک از این چهار موضوع دو برنده، یکی از سوی هیئت بین‌المللی داوران و دیگری در رای‌گیری عمومی و آنلاین انتخاب می‌شوند.

افزون بر این در هر زبان نیز ۵ کاندیدا به مرحله نهایی راه پیدا می‌کنند و فقط از طریق رای‌گیری عمومی برنده آن‌ها در آن محدوده زبانی مشخص می‌شود.

دویچه وله همچنین جایزه آزادی بیان (Freedom of Speech Awards) را به اشخاص و یا ابتکار فعالینی در دنیای مجازی اهدا می‌کند که در راه آزادی بیان به نحوی شایسته فعالیت می‌کنند.

جایزه برندگان آزادی بیان و جهار موضوع عمومی منتخب هیئت داوران طی مراسمی در اجلاس جهانی رسانه‌ها که در شهر بن آلمان برگزار می‌شود در روز ۱۴ ژوئن اهدا می‌گردد.

جوایز برندگان بابز ۲۰۱۵ اهدا شد


pv_2015جوایز بابز (The Bobs)  و همچنین برنده اولین دور جایزه آزادی بیان طی مراسمی روز سه‌شنبه (۲۳ ژوئن/ ۲ تیر) در اجلاس جهانی رسانه‌ها که توسط دویچه وله در شهر بن آلمان برگزار می‌شود به برندگان اهدا شد.

 

تغییر اجتماعی

در موضوع تغییر اجتماعی، رفیده احمد، بیوه آویجیت روی، بلاگر بنگلادشی که توسط اسلامگرایان افراطی به قتل رسیده است، این جایزه را دریافت کرد. تاکنون چندین وبلاگ‌نویس که در لیست مرگ اسلامگرایان قرار گرفته ا‌ند در بنگلادش به قتل رسیده‌اند. خانم احمد با ایجاد وبلاگ گروهی “موکتو مونا” در زمینه سکولاریسم و روشنگری راه همسرش را ادامه می‌دهد.

هنر و رسانه

در موضوع هنر و رسانه، با انتخاب هیئت بین‌المللی داوران جایز بابز به پروژه “زیتون، مهاجر کوچک” تعلق گرفت. پروژه‌ای که به زندگی آواره‌گان فلسطینی و سوری در اردوگاه‌ها می‌پردازد. نماینده این پروژه به هنگام دریافت جایزه به اعتراض “چهره” خود را پوشاند و گفت :«چهره‌ام را می‌پوشانم، زیرا جامعه بین‌المللی وضعیت آواره‌گان را نادیده می‌گیرد.»

حیطه خصوصی و امنیت

جایزه هیئت داوران در این موضوع به پروژه “مزرعه الکترونیکی” اهدا شد. این پروژه اسپانیایی زبان در زمینه حفظ امنیت خصوصی در اینترنت در مکزیک فعالیت می‌کند. روبن عمر والنسیا پرز برنده جایزه در این موضوع گفت:«شاید تعداد ما زیاد نباشد، اما هدف ما آگاه‌کردن تعداد زیادی برای حفظ حیطه خصوصی و تامین امنیت‌ در اینترنت است.»

جایزه آزادی بیان

این جایزه که امسال برای نخستین بار از سوی دویچه وله اهدا شد به وبلاگ‌نویش سعودی رائف بداوی تعلق گرفت. نویسنده وبلاگ “لیبرال‌های عربستان” تنها به خاطر نوشتن نظرات خود در باره جامعه عربستان به ده سال حبس، هزار ضربه شلاق و جریمه سنگین نقدی محکوم شده است. انصاف حیدر همسر بداوی که به کانادا پناهنده شده است در یک پیام ویدیویی ضمن تشکر از دریافت این جایزه گفت:«امروز روز بزرگی برای همه آنهایی است که در عرصه آزادی و آزادی اندیشه و بیان فعالیت می‌کنند». وی افزود:«این جایزه نشان می‌دهد که او و دیگر آزادیخواهان تنها نیستند». انصاف حیدر از جامعه جهانی خواست رائف بداوی را فراموش نکند.

تبریک صمیمانه به همه برندگان


01-Gewinner-stehen-fest-Milestoneposting_600x240pxیازدهمین دور جایزه بین​المللی “بهترین فعالین آنلاین” (The Bobs) با انتخاب برندگان توسط هیئت داوران و رای گیری آنلاین به پایان رسید.

هیئت داوران در سه موضوع عمومی و در چهارده زبان فارسی، آلمانی، انگلیسی، عربی، پرتغالی، اسپانیایی، روسی، اوکرایینی، بنگلادشی، هندی، فرانسوی، چینی، اندونزیایی و ترکیه همه کاندیداهایی که به مرحله نهایی راه یافته بودند را مورد بحث و بررسی قرار داده و با رای خود برندگان را برگزیدند. نماینده بخش فارسی در هیئت داوران صنم دولتشاهی بود.

“زیتون، مهاجر کوچک” برنده جایزه هنر و رسانه شد. جایزه حیطه خصوصی و امنیت به “مزرعه الکترونیکی” از مکزیک رسید و “وبلاگ بونیا” از بنگلادش مستحق دریافت جایزه تغییر اجتماعی شناخته شد.

 

“ستاد مبارزه با چرندیات” برنده در رای​گیری عمومی

در پایان مرحله کاندیداتوری در همه زبان‌ها پنج فینالیست به مرحله نهایی راه‌ یافتند که بهترین‌آن‌ها از طریق رای‌گیری عمومی و آنلاین انتخاب شدند.

در بخش فارسی وبلاگ​ها و صفحه​های فیس بوک پیاده‌رو، ستاد مبارزه با چرندیات، سکسیسم روزمره، تاملاتی زیر دوش حمام و یک سرخپوست خوب در معرض انتخاب کاربران گذاشته شدند که ستاد مبارزه با چرندیات با کسب بیشترین آرا به عنوان بهترین فعال آنلاین انتخاب شد. نزدیک به ۳۰ هزار نفر در رای​گیری همه زبان​ها شرکت کردند. اسامی همه برندگان در رای​گیری عمومی را می​توانید در اینجا ببینید.

به همه برندگان صمیمانه تبریک می​گوییم و از شرکت شما در رای گیری سپاسگزاریم.

 

اهدای جوائز در اجلاس جهانی رسانه​ها

دویچه وله با هدف پشتیبانی از آزادی عقیده و بیان و همچنین حمایت از فعالین آنلاین و ایجاد ارتباط بین آن​ها این جایزه را در ۱۴ زبان برگزار می​کند.

منتخبین هیئت داوران برای شرکت در اجلاس جهانی رسانه‌ها که در روز ۲۳ ژوئن در شهر بن برگزار می‌شود به آلمان دعوت می‌شوند و جوائز در مراسمی رسمی به آن‌ها اهدا می‌شود.

1 2 3 4 5 6 7