برو به محتوا


رای‌گیری تا روز هفتم مه


0,,17536128_101,00

برندگان جایزه دویچه وله هم از طریق رای‌گیری عمومی و هم از طریق آرای هیئت بین‌المللی داوران برگزیده می‌شوند. رای‌گیری تا روز هفتم ماه مه ادامه دارد و  شما می‌توانید بهترین‌های خود را انتخاب کنید.

ابطال آرا!

ما در روزهای اخیر متوجه شدیم که تعداد زیادی رای خارج از چارچوب موازین رای‌گیری به ثبت رسیده‌اند. ما این آرا را باطل کردیم و به همین دلیل احتمالا در رده‌بندی نامزدها تغییر بوجود آمده است. در همین‌جا یک بار دیگر اعلام می‌کنیم: مشخصات تمام آرایی که دریافت می‌شوند از سوی دویچه وله هر چند دقیقه یک بار کنترل و پس از اطمینان از درستی، رای به ثبت می‌رسد. تعداد آرای دریافت شده را می‌توان  در شمارش‌گر صفحه ملاحظه کرد. شما می‌توانید هر ۲۴ ساعت یک بار در همه موضوع‌های این جایزه به نامزدهای مورد علاقه خود رای دهید.

انتخاب هیئت داوران

همه نامزدهای مرحله نهایی در شش موضوع عمومی علاوه بر انتخاب در رای‌گیری عمومی از سوی هیئت داوران مورد ارزیابی قرار گرفته و از شانس انتخاب از سوی این هیئت نیز برخوردار هستند. نشست هیئت داوران در روزهای نخست ماه مه در مرکز تلویزیونی دویچه وله در شهر برلین برگزار می‌شود. جوايز برندگان هیئت داوران در اجلاس جهانی رسانه‌ها  که امسال هم در روزهای (۳۰ ژوئن تا ۲ ژوئیه) از سوی دویچه وله در شهر بن برگزار می‌شود به آنها اهدا می‌گردد.

رای‌گیری آغاز شد!


سپاس فراوان از همه آن‌هایی که کاندید کردند و کاندید شدند. هیئت داوران از میان همه کاندیداها ۱۵۴ نامزد برای دهمین دوره جایزه Bobs دویچه وله را برگزید. شما می‌توانید حالا به نامزدهای مرحله نهایی تا روز هفتم ماه مه رای دهید. رای شما تعیین می‌کند که کدام نامزد جایزه انتخاب کاربران را دریافت کند.

سپاس ویژه از هیئت‌داوران که بدون کمک تک تک اعضای آن برگزاری این جایزه امکان‌پذیر نیست. امسال هم بیش از ۳ هزار وبلاگ، وبسایت، پروژه، صفحه فیس بوک اکانت توییتر کاندید شدند که انتخاب از میان آن‌ها برای هیئت داوران کاری بسیار دشوار بود.

در مورد جنگ عروسک‌ها چیزی شنیده بودید؟

حتما نباید به ۱۴ زبان مسلط بود تا بتوان در مورد نامزدهای مرحله نهایی تصمیم گرفت. ما توضیح مختصری به همراه لینک همه نامزدها را برای شما و تسهیل در رای‌گیری تدارک دیده‌ایم.

نامزدهای جالبی به مرحله نهایی در همه موضوع‌ها راه یافته‌اند. از نذری‌یاب در بخش فارسی تا „First Wool War“ پروژه عظیم عروسک‌های بافتنی در بخش فرانسه که  وقایع جنگ جهانی اول را به تصویر می‌کشند.

قوانین ساده رای‌گیری

شما می‌توانید تا روز هفتم ماه مه هر۲۴ ساعت یک‌بار در همه موضوع‌ها به یک کاندیدا رای دهید. در پایان، هر کاندیدایی که رای‌ بیشتری کسب کرده باشد، برنده بخش منتخب کاربران خواهد بود. اطلاعات بیشتر را در قوانین بخوانید.

هیئت بین‌المللی داوران در اوایل ماه مه در شهر برلین نشستی برگزار می‌کند که در آن برندگان شش موضوع عمومی که همه زبان‌ها در آن یک نماینده دارند به عنوان برندگان منتخب از سوی این هیئت برگزیده می‌شوند. اسامی برندگان منتخب داوران نیز در روز ۷ ماه مه اعلام می‌شوند. این برندگان برای شرکت در اجلاس جهانی رسانه‌ها در روز ۳۰ ژوئن به شهر بن آلمان دعوت می‌شوند.

برای همه نامزدهای بخش فارسی آرزوی موفقیت در این جایزه بین‌المللی داریم.

رای گیری از روز دوم آوریل آغاز می‌شود


Bobs-2014_Milestoneposting_StayTuned_600x240px

مهلت کاندید کردن به پایان رسید. از اینکه کاندیداهای خود را برای جایزه Bobs سال ۲۰۱۴ معرفی کردید سپاسگزاریم. در این سال تعداد کاندیداهای پیشنهادی به بیش از ۳ هزار رسید.

و در ادامه …؟

لیست همه کاندیداها در اختیار هیئت بین‌المللی داوران قرار می‌گیرد. در طول هفته‌های آینده هیئت داوران وظیفه ارزیابی، بحث و بررسی همه وبسایت‌ها، وبلاگ‌ها و پروژه‌های کاندید شده را برعهده دارد و در نهایت لیست نامزدهای مرحله نهایی در همه موضوعات را تعیین می‌کند.

 از روز دوم آوریل سال جاری شما به اسامی همه نامزدهای مرحله نهایی در ۱۴ زبان بر روی این وب سایت دسترسی خواهید داشت و می‌توانید با شرکت در رای‌گیری آنلاین به نامزدهای مورد علاقه خود رای دهید. رای‌گیری تا روز هفتم ماه مه ادامه خواهد داشت.

دوم آوریل را فراموش نکنید! با رای شما برندگان رای‌گیری عمومی انتخاب می‌شوند.

هیئت داوران در روزهای ۴ و ۵ ماه مه برای انتخاب برندگان خود در برلین گرد هم می‌آید. برندگان هیئت داوران فقط در شش موضوع عمومی که همه زبان‌ها در آن نماینده دارند انتخاب می‌شوند. در نشست برلین، هیئت داوران به مدت دو روز به معرفی و بررسی نامزدها می‌پردازد و سپس در جریان یک رای‌گیری چند مرحله‌ای، هر نامزدی که در نهایت اکثریت آرا را بدست آورد به عنوان برنده جایزه دویچه‌وله انتخاب می‌شود.

کاندیداهای خود را برای Bobs معرفی کنید!


 از روز چهارشنبه (۵ ژانویه/ ۱۶ بهمن) می‌توانید کاندیداهای خود را برای شرکت در دهمین دوره Bobs معرفی کنید. شما تا روز پنجم ماه مارس، به مدت یک ماه فرصت دارید وبلاگ‌ها، وبسایت‌ها و پروژه‌های مورد علاقه خود را در ۱۴ زبان کاندید کنید.  در دهمین دوره Bobs نیز دویچه وله از انسان‌ها و پروژه‌هایی تقدیر می‌کند که در شبکه اینترنت برای آزادی بیان و عقیده، حقوق بشر و تقویت جامعه شهروندی تلاش می‌کنند.

چه کسانی را می‌توان کاندید کرد؟

سایت‌هایی که کاندید می‌شوند باید به یکی از ۱۴ زبان‌ این جایزه: فارسی، آلمانی، انگلیسی، روسی، فرانسه، عربی، چینی، بنگلادشی، اندونزیایی، اوکرایینی، ترکی، پرتغالی، هندی و اسپانیایی باشند. دسترسی به وب‌سایت کاندید شده باید برای همگان آزاد و بدون رمز کاربری باشد.  به‌غیر از موضوع “بهترین وبلاگ” که فقط وبلاگ‌ها را می‌توان کاندید کرد، شما می‌توانید هر وب سایت، کانال یوتیوب، پیچ فیس‌بوک، میکروبلاگ و یا پادکستی را در هر رشته‌ دیگر این جایزه کاندید کنید.

“زبان خارجی” برگ برنده!

در پایان مهلت ثبت نام، اسامی همه کاندیداها در اختیار هیئت بین‌المللی داوران قرار می‌گیرد. این هیئت ۱۵ نفره در مرحله نخست، کاندیداها را بررسی و سپس اسامی منتخبین برای شرکت در مرحله نهایی را اعلام می‌کند. از هر زبان این جایزه، یک نفر عضو هیئت داوران است. کار هیئت داوران در شناخت کاندیداهایی که در کنار زبان اصلی، توضیحاتی در وب سایت خود در مورد کارشان به یک زبان دیگر(بطور مثال انگلیسی) ارائه کنند ساده‌تر خواهد بود.

دعوت برندگان در رای‌گیری هیئت داوران به آلمان

در روز هفتم ماه مه نتایج رای‌گیری آنلاین و برندگان هیئت داوران اعلام می‌شود. برندگان منتخب  هیئت داوران به دعوت دویچه وله برای شرکت در اجلاس جهانی رسانه‌ها به آلمان سفر می‌کنند. در اجلاس جهانی رسانه‌ها که از ۳۰ ژوئن تا دوم ژوئیه در شهر بن آلمان برگزار می‌شود، طی مراسمی رسمی جوائز برندگان به آن‌ها اهدا می‌شود.

هشتک Bobs امسال thebobs14 #ا ست. از نظرات شما بر روی فیس‌بوک و تویتر خوشحال می‌شویم.