برو به محتوا


با آروزی موفقیت بیشتر به برندگان تبریک می​گوییم!


Juryبرندگان جایزه بابز دویچه وله برای سال ۲۰۱۶ مشخص شدند. از میان ۲۴۰۰ کاندیدا، ۱۲۶ نامزد به مرحله نهایی راه یافتند و هیئت داوران و همچنین کاربران با بیش از یکصد هزار رای در چهار موضوع عمومی: فن‌آوری خوب، تغییر اجتماعی، هنر و رسانه و شهروند ژورنالیسم، بهترین​های خود را برگزیدند.

فارسی زبانان در جایزه بابز، سال پرباری داشتند. اپلیکیشن “گرشاد” به عنوان فن​آوری خوب از سوی هیئت داوران برگزیده شد و “وحید آنلاین” با رای کاربران عنوان بهترین شهروند ژورنالیسم را بدست آورد. “کابل تاکسی” نیز منتخب کاربران فارسی زبان شد. لیست کامل برندگان را در اینجا ببینید.

از همه کسانی که در جایزه بابز دویچه وله کاندید شدند و یا کاندید کردند و همچنین در رای​گیری شرکت کردند سپاسگزاریم. هدف دویچه وله از برگزاری این جایزه تقدیر از زحمات فعالین آنلاین، حمایت از آزادی عقیده و بیان و همچنین ایجاد بستری برای آشنایی و ایجاد رابطه بین فعالین آنلاین در سراسر جهان است.

اهدای جایزه آزادی بیان دویچه و‌له به سردبیر روزنامه حریت


Ergin2به سدات ارگین، سردبیر روزنامه ترکی “حریت” برای کسب جایزه آزادی بیان دویچه وله صمیمانه تبریک می​گوییم. سدات ارگین از ماه مارس سال جاری با شکایت رجب طیب اردوغان تحت پی‌گرد قضایی قرار گرفته است. سردبیر حریت متهم به “توهین” به رئیس جمهور ترکیه شده است. او در یک مقاله‌ با طنز به یکی از سخنرانی‌های اردوغان در باره حمله “حزب کارگر کردستان” (پ کا کا) به سربازان ترکیه پرداخته بود.

پتر لیمبورگ، مدیر عامل دویچه وله، معتقد است که «سدات ارگین و همکارانش هر روز برای روزنامه‌نگاری مستقل و آزادی رسانه‌ها مبارزه می‌کنند و در این راه خطرهای نامعلومی به جان می‌خرند». به همین دلیل ارگین به “نیابت از سوی صدها تن از روزنامه‌نگارانی که در ترکیه تحت شرایط مشابهی کار می‌کنند” جایزه آزادی بیان دویچه وله را دریافت می‌کند.

در سایت دویچه وله بیشتر بخوانید.

دستکاری در آرا؟ ما کنترل می​کنیم!


کاربران عزیز، همانطور که در سال​های گذشته نیز شاهد بودیم، حملات و تلاش​هایی برای دستکاری و تغییر آرا به​نفع برخی از کاندیداها صورت گرفته بود. ما امسال هم برای مقابله با چنین رفتارهایی همه آرای اخذ شده را کنترل می​کنیم.

برای چنین منظوری گرچه شمارشگر در سایت، تعداد آرای دریافتی را نمایش می​هد، با این حال بخش تکنیک ما دائما آرای مشکوک را کنترل و سپس به حساب نامزدهای مرحله نهایی منتقل می​کند.

افزون بر این، تعدادی از کاربران برای ما نوشته​اند که برای دادن رای با مشکل روبرو شده​اند. در چنین صورتی خواهش می​کنیم پس از مدت کوتاهی با جستجوگر به روز شده (Chrom یا Firefox) یک بار دیگر تلاش کنید. اگر باز هم موفق نشدید از طریق آدرس service@dw.com با ما تماس بگیرید و زمان، سیستم و جستجوگرتان را با ما درمیان بگذارید تا بخش فنی ما برای حل مشکل اقدام کند.

رای‌گیری آغاز شد!


160330_thebobs16_milestoneposting_vote_now_600x240pxهیئت بین‌المللی داوران از میان ۲۴۰۰ کاندیدا، ۱۲۶ نامزد مرحله نهایی را برای ۱۴ زبان برگزید. به همه آن‌هایی که به مرحله نهایی راه‌یافتند صمیمانه تبریک می‌گوییم و برایتان آرزوی موفقیت داریم.

در چهار موضوع عمومی: فن‌آوری خوب (Tech for Good)، تغییر اجتماعی (Social Change) ، هنر و رسانه (Arts & Media) و شهروند ژورنالیسم (Citizen Journalism) هر زبان یک نماینده دارد که بهترین آن‌ها، هم از طریق رای‌گیری عمومی و هم با انتخاب هیئت داوران در نشست برلین برگزیده می‌شوند.

افزون بر این در هر زبان‌ پنج کاندیدا به مرحله نهایی راه یافته است که بهترین آن‌ها از طریق رای‌گیری عمومی و آنلاین انتخاب می‌شوند.

 

حالا نوبت شما است!

حالا شما می‌توانید با شرکت در رای‌گیری بهترین‌هایتان را انتخاب و از فارسی‌زبانان در رقابت عمومی پشتیبانی کنید. توجه داشته باشید که برای رای دادن باید قبلا وارد یکی از شبکه‌های اجتماعی که عضو آن هستید، شده باشید تا بتوانید رای بدهید. اگر عضو هیچ شبکه اجتماعی نیستید، می‌توانید نزد دویچه‌وله ثبت نام کنید. طبق قانون جایزه بابز شما می‌توانید هر ۲۴ ساعت یکبار در هر موضوع یکبار رای بدهید.

در پایان ماه آوریل، هیئت داوران نیز در اجلاس خود در برلین، بهترین‌های چهار موضوع عمومی را برمی‌گزیند که نتایج آن در روز دوم ماه مه اعلام می‌شود. جوائز منتخبین هیئت داوران در چهار موضوع عمومی، طی مراسمی در روز چهاردهم ژوئن و در اجلاس جهانی رسانه‌ها که از سوی دویچه وله در شهر بن آلمان برگزار می‌شود به آن‌ها اهدا می‌گردد.

1 2 3 4 5 6 7 8