İçeriğe git


Oylama 3 Mayıs’ta sona eriyor


Bobs 2015’te oylama 3 Mayıs’a kadar devam edecek. Bu tarihe kadar Halkın Seçimi bölümündeki 14 dil kategorisinde kazananları belirleyebilirsiniz.

Hile yapanların şansı yok

Şu ana kadarki oylama sürecinde, bazı geçersiz oylar tespit edildi ve bu oylar geri alındı. Verilen her oyun ardından hemen geçerliliğinin kontrol edildiğini bir kez daha vurgulamak istiyoruz. Oylar bir kaç dakika içinde kontrol edilip, sayfaya yansıtılıyor. Daha fazla bilgiyi Kurallar bölümünde bulabilirsiniz.

Jürinin kazananı belirleyeceği 3 kategori

Sosyal Değişim, Gizlilik&Güvenlik ve Sanat&Medya kategorilerinde kazananları mayıs ayı başında jüri belirleyecek. Bu kategorilerin kazananları Deutsche Welle Global Medya Forumu (22-24 Haziran) kapsamında Bonn’da düzenlenecek törende ödüllerini alacak.

Oy vermek için izlenecek yol


Oy verebilmek için önce “Adaylar 2015” bölümünü seçin. “Kategori seç” bölümünde karşınıza 17 kategori çıkacak. Ancak internet oylamasına sadece “Halkın Seçimi” ile bitenler dâhil. Türkçe sitelere oy verebilmek için “Türkçe’de Halkın Seçimi”’ni tıklayıp açılan sayfada adaylara ulaşabilirsiniz. Oy vermeden önce sağ üst köşede bulunan Facebook, Twitter, OpenID ya da VKontakte üzerinden giriş yapmanız gerekiyor.

Sosyal Değişim, Gizlilik&Güvenlik ve Sanat&Medya kategorilerinde halk oylaması yok, bu kategorilerde kazananları jüri belirleyecek.

2015 yılı oylaması başladı!


Buzzer-Bobs-2015_Milestoneposting_600x240px

14 farklı dilden 70 finalist, Bobs 2015 için yarışmaya hazır. 3 Mayıs’a kadar oylarınızla 14 dil kategorisinde Halkın Tercihi Ödüllerinin kazananlarını belirleyebilirsiniz.

Adaylar, tüm dünyadan 4 bin 800’ün üzerinde öneri arasından seçildi. Uluslararası jüri, tüm kategorilerde finalistleri belirleyebilmek için büyük çaba gösterdi.

Oylama kuralları çok kolay: Her kategoride 24 saat içinde bir kez oy kullanabilirsiniz. En çok oyu alan aday halk ödülünü kazanıyor.

Tüm dilleri kapsayan üç kategoriyi ise jüri, mayıs ayında Berlin’de düzenlenecek oturumda belirleyecek. Üç kategorinin kazananları, 23 Haziran’da Bonn’da Global Medya Forumu kapsamında düzenlenecek törende ödüllerini alacak.

 

 

Önerileriniz için teşekkür ederiz


Bobs-2015_Milestoneposting_600x240px

Bobs 2015 için gönderdiğinizi önerilere teşekkür ederiz. Bu yıl 4800’ün üzerinde öneri geldi.

Şimdi ne olacak?

Önümüzdeki haftalarda uluslararası jüri işe koyulacak. Öncelikle sunulan tüm internet sitesi, proje ve blogları inceleyecek ve daha sonra tüm yarışma kategorilerindeki adayları belirleyecek.

Sayfaya göz atın

9 Nisan 2015 tarihinden itibaren tüm kategorilerdeki adayları Bobs internet sitesinde görebilirsiniz. Nisan ayından itibaren tüm dillerdeki adaylara çoğunlukla İngilizce olarak yer verilecek. Ayrıca tüm dilleri kapsayan üç kategorideki adaylara ilişkin her yarışma dilinde bilgilendirici metinler bulunacak.

Halkın Seçimi ve Jüri Ödülü

14 dil kategorisinde 9 Nisan’dan itibaren “Arapça’da Halkın Seçimi”’nden “Ukraynaca’da Halkın Seçimi”’ne kadar her kategoride oylarınızı kullanabilirsiniz. Oy verme süresi 3 Mayıs’ta sona eriyor.

Jüri üyeleri 2 Mayıs’ta Berlin’de bir araya gelip kazananları tespit edecek. Jüri ödülü tüm dilleri kapsayan üç kategoride verilecek.

Bizi takip etmeye devam edin! 9 Nisan’dan itibaren oylarınızı kullanabilirsiniz.