До змісту


Конкурс The Bobs: блогер Раіф Бадаві перемагає у номінації “За свободу слова”


raif_badawi_posting_600x240px

Приз “За свободу слова” на міжнародному конкурсі The Bobs – Best of Online Activism отримав блогер з Саудівської Аравії Раіф Бадаві, який зараз утримується в тюрмі. Засновник конкурсу медіакомпанія Deutsche Welle (DW) цього року вперше обирає переможця у цій номінації.

“Рада директорів одноголосно проголосувала за Раіфа Бадаві – за те, що він, ризикуючи життям, бореться за свободу слова у себе в батьківщині, – заявив генеральний директор DW Петер Лімбург. – Наша нагорода повинна стати сильним сигналом представникам влади Саудівської Аравії та світовій спільноті. Своїм рішенням ми сподіваємося привернути увагу до долі блогера, зробити свій внесок у боротьбу за звільнення Бадаві”.

У травни 2014 року 31-річного Раіфа Бадаві засудили до тисячі ударів батогом та десяти років тюремного ув’язнення з великим штрафом. 9 січня його вперше публічно побили.

В інтерв’ю Deutsche Welle дружина Бадаві Енсаф Хайдер подякувала медіакомпанії за нагороду чоловікові. “Я дуже щаслива! Нагорода DW “За свободу слова” шле чіткий сигнал Саудівській Аравії. Це ганьба, що Раіф досі знаходиться у тюрмі. Особливо зараз, коли Саудівська Аравія веде війну проти бойовиків “Ісламської держави”, які грубо порушують права людини. Я дуже вдячна DW за підтримку”.

Церемонія нагородження на Global Media Forum

За допомогою міжнародного конкурсу The Bobs – Best of Online Activism медіакомпанія DW підтримує блогерів, онлайн-активістів і жуналістів, які відстоюють свободу слова і права людини в інтернеті. Цього року на конкурсі The Bobs – низка нововведень. Головне з них – Deutsche Welle сама визначає переможця у номінації “За свободу слова”. Цю нагороду отримує інтернет-активіст чи онлайн-проект за особливі заслуги у справі захисту свободи слова.

Ім’я переможця оголошується раніше, ніж імена лауреатів в інших номінаціях. Повний список лауреатів конкурсу стане відомий 3 травня. Нагородження переможців The Bobs у всіх міжнародних номінаціях відбудеться 30 червня у Бонні в рамках конференції Deutsche Welle Global Media Forum.

Безстрашно за свободу слова

Правозахисник і блогер Раіф Бадаві багато років бореться за свободу слова у своїй країні. На сайті “Вільні саудівські ліберали” він критикує вади політичного і суспільного життя у Саудівській Аравії. Зокрема, він критично висловлюється про релігійну поліцію та називає один із провідних університетів країни притулком для терористів. У червні 2012 року його черговий раз арештували. Бадаві звинуватили у зневазі до ісламу, релігійних лідерів та політиків країни. Його дружина Енсаф Хайдар разом з трьома дітьми змушена була покинути Саудівську Аравію. Усі четверо отримали політичний притулок в Канаді.

Запропонуйте конкурсантів для The Bobs 2015!


Starting-NOW_Bobs-2015_Milestoneposting_600x240pxОдинадцятий конкурс The Bobs почався! Цього року маємо для вас чимало нового. Міжнародне журі обиратиме переможців у трьох номінаціях замість шести. Нові номінації називаються так: “Найкраща соціальна ініціатива в мережі”, “Безпека й захист особистих даних”, “Мистецтво та медіа”. Також буде вручено нову головну відзнаку конкурсу – приз “За свободу слова”, володаря якого обере Deutsche Welle.

Міжнародне журі обиратиме переможців у трьох міжнародних номінаціях. Як і раніше, зберігаються 14 мовних номінацій – одна для кожної мови конкурсу. Переможців у цих номінаціях обираєте тільки ви шляхом відкритого онлайн-голосування. Участь у голосуванні зможуть брати всі.

Реєструйтеся до 12 березня

Щоб узяти участь у конкурсі, реєструйтеся до 12 березня на цьому сайті. Пізніше журі обере з ваших пропозицій фіналістів для кожної номінації конкурсу. Саме від вас залежить, наскільки креативним і різноманітним буде The Bobs 2015! Номінуйте свої сайти, проекти та блоги вже сьогодні.

Хто може брати участь?

Номіновані проекти повинні бути доступні однією з 14 мов конкурсу (арабською, бенгальською, китайською, німецькою, англійською, французькою, гінді, індонезійською, перською, португальською, російською, іспанською, турецькою або українською). Веб-сайт має бути в вільному доступі, тобто без обмежень за паролем. До участі допускаються найрізноманітніші формати: Facebook-сторінки, Youtube-канали, мікроблоги, подкасти та ін. Читайте більше в розділі Правила.

Номінації, в яких обирає журі

Журі обере переможців у трьох міжнародних номінаціях конкурсу під час засідання на початку травня в Берліні.

Тобто в цих номінаціях конкурують проекти, створені 14-ма мовами конкурсу. Міжнародні номінації присвячені конкретним сферам життя: “Найкраща соціальна ініціатива в мережі”, “Безпека й захист особистих даних”, “Мистецтво та медіа”.

Номінації, в яких обираєте ви

Переможці всіх інших – мовних – номінацій, в яких конкурують проекти однією й тією ж мовою (наприклад, п’ять українських проектів), обираються шляхом відкритого онлайн-голосування. Голосуємо з 9 квітня! А вже 3 травня перелік усіх переможців The Bobs 2015 з’явиться на цьому сайті. Про інші важливі дати конкурсу читайте в Етапах конкурсу.

Приз “За свободу слова”

Цього року Deutsche Welle вперше обере одного з переможців The Bobs, який отримає приз “За свободу слова”. Відзнаку буде присуджено конкретній особистості або команді проекту, які видатним чином виступають у мережі на захист права людей на вільне висловлювання думок.

Переможці трьох міжнародних номінацій та вВолодар призу “За свободу слова” на запрошення Deutsche Welle зможуть прибути до Бонна, щоб узяти участь у церемонії нагородження та в Global Media Forum (22-24 червня 2015 року). Тема цієї міжнародної медіаконференції змінюється щороку і нині звучить так: “Медіа та зовнішня політика в цифрову добу”. Хештеґ цьогорічного The Bobs – #thebobs15. Ми будемо раді отримати ваші відгуки на нашій Facebook- або Twitter-сторінці.

Ми з нетерпінням очікуємо на Ваші пропозиції!

Оголошено переможців конкурсу The Bobs-2014


Bobs Final

Після дводенного засідання та пристрасних дебатів міжнародне журі конкурсу обрало переможців у шести головних номінаціях. Також відомі результати голосування інтернет-користувачів.

Протягом чотирьох тижнів інтернет-користувачі з усього світу могли голосувати за 154 проекти-фіналісти цьогорічного The Bobs. Користувачі віддали понад 70 тисяч голосів. У деяких номінаціях, наприклад, “Вибір користувачів: найкращий проект українською”, до самісінького кінця точилася запекла боротьба.

Отже, за версією журі, переможцями The Bobs-2014 стали:

Найкращий блог

Фотоблогер Мосааб Ельшамі з Каїра переміг у головній номінації конкурсу – “Найкращий блог”. Свої репортажі Ельшамі присвячує нагальним соціально-економічним питанням та культурним темам.

Фотоісторії про революцію в Єгипті та її наслідки, а також про війну в Секторі Газа 2012 року прославили його в арабському секторі інтернету. У 2013 році американський журнал Time заніс фото Ельшамі, зроблене ним під час революції в Єгипті, до переліку десяти найкращих фото року. “Мосааб Ельшамі вражаюче висвітлює розколоте конфліктами єгипетське суспільство. Він привертає увагу своїми виразними фотографіями на тлі жорстких протистоянь у Єгипті”, – так члени журі The Bobs обґрунтували своє рішення.

Найкраща кампанія в соціальних медіа

Сайт “Візуалізуючи Палестину” (“Visualizing Palastine“) здобув перемогу в номінації “Найкраща кампанія в соціальних медіа”. Автори проекту висвітлюють ситуацію в різних регіонах Палестинської автономії за допомогою інфографіки. Йдеться не лише про конфліктні теми на кшталт будівництва ізраїльських поселень, які викликають дебати в суспільстві, а й про захист довкілля, медичне забезпечення та освіту. “Цей сайт переносить складний і емоційно заряджений конфлікт на доступний для розуміння рівень та візуалізує його”, – пояснила член журі Джорджія Попплівел із Тринідаду і Тобаго.

Найкреативніший та найоригінальніший

Таким визнано проект із Китаю. Автор, який із міркувань безпеки не розголошує свого справжнього імені, створив на китайській платформі мікроблогів  Weibo сторінку „weicombo“. Він коментує актуальні події в Китаї за допомогою ієрогліфів. Часто-густо коментар – це один ієрогліф, який автор трохи змінює і таким чином надає своїм дописам іронічного та сатиричного значення. Для читачів це мовби щоденна вікторина. Словесні ігри, головоломки й вікторини – особлива китайська традиція, сказала член журі від Китаю, письменниця Тьянчі Мартін Ліао. “Weicombo винайшов дуже креативний і розумний спосіб обійти цензуру в Китаї. Його словесні ігри – не лише політичні, а й кумедні. За це його люблять читачі”, – констатувала вона.

Приз від Global Media Forum

“Від інформації до участі – виклики для медіа” – головна тема медіафоруму Deutsche Welle Global Media Forum, який невдовзі відбудеться в Бонні (з 30 червня до 2 липня 2014 року). Приз від Global Media Forum – одна з номінацій конкурсу. Журі присудило перемогу проекту “Khabar Lahariya” – щотижневій сільській газеті, яка видається в Індії шістьма діалектами гінді. Цю газету вже 12 років створює та розповсюджує жіночий колектив. Чимало з учасниць проекту доволі пізно навчилися читати й писати. Їхня цільова аудиторія – мешканці сіл північної та східної Індії, де майже немає доступу до інтернету. Тому “Khabar Lahariya” – найважливіше джерело інформації для багатьох селян. “Ця газета – блискучий приклад того, що функціонування демократії залежить від доступу до інформації для всіх”, – резюмувала член журі з Індії, блогерка Рогіні Лакшане.

Найкраща інновація

Проект “BanglaBraille” дозволяє оцифровувати підручники та роздруковувати їх шрифтом Брайля. Окрім того, учасники “BanglaBraille” завантажують на сайт проекту тексти та інші навчальні матеріали в аудіоформаті. Понад мільйон мешканців Бангладеш – незрячі. Серед них – більш ніж 50 тисяч дітей шкільного віку з вадами зору, які не мають спеціальних підручників. Автори проекту створили мережу волонтерів, які уможливлюють для дітей доступ до книжок та збирають пожертви. “Ініціатива “BanglaBraille” ґрунтовно покращила життя багатьох школярів у Бангладеш і бореться з проблемою, яку органи влади в нашій державі неприпустимо занедбують”, – прокоментував член журі з Бангладеш Шахідул Алам.

Приз організації “Репортери без кордонів”

Спеціальний приз від організації “Репортери без кордонів” виборов український портал “YanukovychLeaks“. Група журналістів та волонтерів узялася за порятунок, систематизацію та розслідування величезного масиву інформації про фінансову діяльність колишнього власника резиденції “Межигір’я”  – усунутого від влади президента України Віктора Януковича. 22 лютого поблизу покинутої резиденції водолази виловили близько 200 папок з документами, які не мала б бачити громадськість. Виявлені та врятовані документи публікують на сайті “YanukovychLeaks”. Журналісти оприлюднюють тут і свої розслідування, базовані на цих матеріалах.

“Перш за все у цей кризовий час важливо підтримувати критичних журналістів. Ми мусимо підбадьорювати їх, щоб вони продовжували йти своїм шляхом попри небезпеки”, – сказав про українську перемогу Кристіан Мір, виконавчий директор німецького відділення організації “Репортери без кордонів”.

Переможці відкритого інтернет-голосування

“YanukovychLeaks” здобув на The Bobs подвійну перемогу – його визнали найкращим не тільки члени журі, а й учасники інтернет-голосування. За результатами цього голосування перемогли ще кілька українських проектів.

За народним вибором “Євромайдан” випередив усіх у номінації “Найкращий блог”. “Вавилон´13” став “Найкреативнішим та найоригінальнішим”. “Євромайдан SOS”  до останнього дня лідирував у номінації “Приз від Global Media Forum”, але потім його випередив проект із Бангладеш.

Вибір користувачів: найкращий проект українською

Цікава боротьба розгорнулася і в номінації “Вибір користувачів: найкраща сторінка українською”. Переможця тут обирала виключно інтернет-аудиторія. Урешті-решт остаточну перевагу здобув блог журналіста Сергія Лещенка, випередивши проект “Телебачення Торонто”.

Ми вітаємо всіх переможців за версіями журі та користувачів!

Переможці за версією журі запрошуються на церемонію нагородження на Deutsche Welle Global Media Forum, який відбудеться 30 червня – 2 липня 2014 року в Бонні.

Понад 4200 учасників!


 Voting starts!

На цьогорічний конкурс The Bobs зголосилися понад 4200 учасників зі своїми сайтами, блогами та мікроблогами! Це на тисячу учасників більше, ніж у 2012 році. 

Українська мова вперше стала офіційною мовою конкурсу. Українці випередили майже всіх: ми маємо понад 500 учасників! Більше – тільки з Португалії (понад 700).  Дякуємо за Ваші пропозиції!

Тепер номіновані проекти розглядатиме журі – блогери, журналісти та медіаспеціалісти. Член журі з кожної країни отримає всі пропозиції, які Ви надіслали, своєю мовою. Після цього буде обрано 14 конкурсантів у кожній категорії. Учасників від України обиратиме Мустафа Найєм.

Голосування почнеться у квітні

Від 3 квітня до 7 травня 2013 року триватиме відкрите інтернет-голосування. На цій сторінці ми оприлюднимо перелік відібраних конкурсантів. Ви зможете  голосувати за них у кожній категорії. Саме Ви вирішуєте, хто стане переможцями за версією користувачів. Голосувати може кожен.

Переможців за версією журі в шести міжнародних номінаціях буде визначено на дводенному засіданні в Берліні 4-5 травня. Перелік усіх переможців – за версіями журі та користувачів – ми оприлюднимо 7 травня 2013 року на сайті The Bobs. Ті, кого обере журі, запрошуються на церемонію нагородження до Бонна. 

Залишайтеся на зв’язку! Найцікавіше попереду!

Контакти:

– Email: feedback.bobs@dw.de
– Facebook: facebook.com/dw.thebobs
– Twitter: @dw_thebobs
– Hashtag: #thebobs13