До змісту


Названі переможці конкурсу інтернет-активістів The Bobs


02-Gewinner-stehen-fest-Milestoneposting_600x240pxЧлени міжнародного журі конкурсу The Bobs обрали переможців серед інтернет-проектів 14 мовами. Найкращим проектом українською став Центр протидії корупції – у цій номінації його визначали інтернет-користувачі.

Конкурс The Bobs – Best of Online Activism закінчився 3 травня – у Всесвітній день свободи преси. Конкурс уже 11-й рік поспіль проводить німецька медіакомпанія Deutsche Welle. Журі визначило переможців у трьох міжнародних номінаціях. У номінації “Вибір користувачів: найкраща сторінка українською” переможця обрали користувачі шляхом відкритого онлайн-голосування на сайті конкурсу.

“Найкраща соціальна ініціатива в мережі”

Приз у номінації “Найкраща соціальна ініціатива в мережі” отримав блог бенгальською мовою Bonya’s Blog Рафіди Боньї Ахмед. Цей віртуальний щоденник має трагічну історію. Його автора – вихідця із Бангладеш і відомого блогера Авіджита Роя – вбили невідомі 26 лютого 2015 року в місті Дакка. Він був відомий своєю критичною позицією стосовно релігійного фундаменталізму.

У цьому блозі висвітлюються табуйовані для радикальних ісламістів теми. Наприклад, публікуються матеріали про теорії еволюції, науку та права сексуальних меншин. Фундаменталісти країни намагаються всіляко залякати активістів і перешкоджають їхній діяльності. Вони навіть склали “список смерті” з іменами 84 блогерів і журналістів. Вісьмох із них уже вбили. Приз The Bobs привертає увагу до мужніх блогерів, які своєю діяльністю беруть на себе великі ризики, пояснив член журі The Bobs із Бангладеш Шахідул Алам.

“Мистецтво та медіа”

У номінації “Мистецтво та медіа” приз присудили проекту “Зайтун, маленький біженець”. Цей політичний, освітній та водночас культурний онлайн-проект створений у вигляді відеогри, головний герой якої – маленький палестинський хлопчик на ім’я Зайтун. Під час гри герой шукає притулок після того, як табір для біженців Ярмук, у якому він мешкав, зруйнували. Історія Зайтуна демонструє проблеми багатьох біженців із Палестинської автономії, змушених покинути свої домівки.

Онлайн-гра дозволяє користувачевам не лише краще зрозуміти ситуацію в Сирії та у Палестинській автономії, а й побачити її очима звичайного хлопчика, чиє життя змінилося через бойові дії. “Ми чимало довідуємося про Сирію, але рідко отримуємо інформацію від самих жертв про їхні щоденні проблеми. Цей проект демонструє нам і дає нам надію, що за допомогою креативності, інновацій та медіа із цього лиха може народитися мистецтво”, – пояснила членкиня журі Лейла Нахаваті свій вибір під час засідання в Берліні.#bbig#

“Безпека і захист особистих даних”

Абсолютну більшість голосів у цій номінації здобув мексиканський проект “Електронне ранчо”. Цей сайт надає інформацію про захист особистих даних, захист від шпигунства і шифрування інформації в мексиканському інтернет-просторі. Ініціатори проекту також організовують заходи на ці теми “оффлайн”.

Мета платформи – заповнити цифрову “прірву”, пояснює членкиня журі Рената Авіла, представляючи проекти іспанською мовою під час засідання в Берліні. “Автори сайту знайшли креативний спосіб не тільки пояснювати ці теми людям зі свого оточення, а й підштовхувати їх до використання нових технологій. На першому місці у цьому проекті – люди, а не інструменти”, – вважає Авіла.

Найкращий проект українською мовою

Найбільшу кількість голосів у номінації “Вибір користувачів: найкраща сторінка українською” набрав Центр протидії корупції http://antac.org.ua/. Це громадська організація, що об’єднує експертів юридичного, медійного та громадсько-політичного секторів, які коренем ключових проблем розвитку України вважають корупцію. Мета активістів – створити умови, за яких бути корупціонерами при владі в Україні стане невигідно й ризиковано.

“Серед громадянського суспільства України існує запит на подолання корупції. Боротьба проти Януковича була боротьбою проти корупції. Дуже символічно, що переміг даний проект як символ цієї боротьби, оскільки їхня команда досягає конкретних результатів і допомагає викривати схеми на мільйони гривень”, – вважає членкиня журі від України, директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк.

Спеціальний приз “За свободу слова” від Deutsche Welle

Цей приз Deutsche Welle присудила наприкінці лютого ув’язненому блогерові з Саудівської Аравії Раіфу Бадаві. DW цьогоріч заснувала цей приз і вручатиме його вперше.

Правозахисник і блогер Раіф Бадаві багато років бореться за свободу слова у своїй країні. Торік у травні 31-річного Бадаві засудили до тисячі ударів батогом, великого грошового штрафу та десяти років ув’язнення. 9 січня блогера вперше публічно побили. За словами генерального директора DW Петера Лімбурґа, DW обрала Бадаві за те, що “він, ризикуючи життям, бореться за свободу слова в себе на батьківщині”.

Церемонія нагородження переможців конкурсу у міжнародних номінаціях відбудеться під час Deutsche Welle Global Media Forum у Бонні 23 червня 2015 року.

Голосування триває до 3 травня


Відкрите онлайн-голосування за фіналістів #thebobs15 триває до 10 години ранку 3 травня. До цього дня ви можете визначити переможців у 14 мовних номінаціях конкурсу (Вибір користувачів: найкраща сторінка українською та інших).

Шахраї не мають шансів

Серед голосів, відданих за фіналістів #thebobs15, наші ІТ-фахівці виявили декілька фіктивних. Такі голоси ми анулювали, внаслідок чого в деяких номінаціях відбулися зміни в “турнірній таблиці. Звертаємо увагу на те, що справжність кожного відданого голосу автоматично перевіряється кілька хвилин після голосування. Після цього голос зараховується. Інші деталі щодо перебігу голосування можна прочитати тут.

Журі обере переможців у трьох міжнародних номінаціях

Переможців у міжнародних номінаціях (“Найкраща соціальна ініціатива в мережі“, “Приватність і безпека“, “Мистецтво та медіа) обере на початку травня міжнародне журі. Лауреатів цих номінацій ми запросимо на церемонію нагородження до Бонна, яка відбудеться в рамках Deutsche Welle Global Media Forum (22-24 червня).

Бажаємо всім фіналістам успіху і тримаємо за них кулаки! Запрошуємо голосувати за проекти, які вам подобаються!

 

Запрошуємо голосувати за фіналістів-2015!


Buzzer-Bobs-2015_Milestoneposting_600x240pxПропонуємо вам чималий вибір: до фіналу The Bobs вийшли 70 проектів 14-ма мовами світу. Голосуйте до 3 травня на цьому сайті за проекти, які вам подобаються. Ви і тільки ви вирішуєте, хто переможе в номінації “Вибір користувачів – найкраща сторінка українською” та інших мовних номінаціях конкурсу.

Цьогоріч для участі в The Bobs було номіновано понад 4800 проектів. Міжнародне журі добряче попрацювало, щоб обрати фіналістів. Ми дякуємо членам журі за це.

Тепер – слово за вами :) Правила голосування дуже прості: у кожній номінації можна віддати один голос за одного фіналіста раз на 24 години. Проекти, що наберуть найбільше голосів, стануть переможцями за версією користувачів. Детальніше про правила конкурсу читайте тут.

Переможців трьох міжнародних номінацій The Bobs обере міжнародне журі на початку травня в Берліні. Ми запросимо цих лауреатів до Німеччини. Вони відвідають Deutsche Welle Global Media Forum у Бонні та отримають призи на церемонії нагородження 23 червня.

Залишайтеся з нами і голосуйте за фіналістів The Bobs до 3 травня :)

Дякуємо за ваші пропозиції!


Katze

Ми вдячні за всі пропозиції для The Bobs 2015. Цьогоріч ви номінували для участі в конкурсі понад 4800 кандидатів.

Що далі?

Протягом наступних тижнів наше міжнародне журі матиме чимало роботи. Спершу члени журі розглянуть усі запропоновані веб-сайти, блоги і проекти, а потім вирішать, які проекти потраплять до фіналу в кожній номінації конкурсу.

Дозвольте вас надихнути!

З 9 квітня 2015 року ви зможете прочитати про всіх фіналістів усіх номінацій на цьому сайті. Захопливі проекти та ідеї, які надихають, часто можна знайти не тільки вашою рідною мовою, а й іноземними. Усі проекти-фіналісти всіх мов конкурсу будуть представлені на цьому сайті щонайменше англійською мовою. А для проектів-фіналістів трьох міжнародних номінацій ми опублікуємо короткі описи кожною з 14 мов The Bobs.

Призи за версією користувачів та міжнародного журі

У 14 мовних номінаціях ви зможете голосувати на цьому сайті, починаючи з 9 квітня. Ідеться про номінації “Вибір користувачів: найкраща сторінка українською” (а також англійською, німецькою, французькою та всіма іншими мовами конкурсу). Переможців мовних номінацій обираєте ви. Відкрите онлайн-голосування закінчується 3 травня.

Міжнародне журі збереться 2 травня в Берліні, щоб обрати переможців за версією журі. Призи за версією журі будуть вручені тільки в трьох міжнародних номінаціях. Члени журі обговорять у Берліні проекти-фіналісти і разом оберуть переможців простою більшістю голосів.

Залишайтеся з нами і голосуйте з 9 квітня за проекти, які ви захочете підтримати!