До змісту


Оголошено переможців конкурсу The Bobs-2014


Bobs Final

Після дводенного засідання та пристрасних дебатів міжнародне журі конкурсу обрало переможців у шести головних номінаціях. Також відомі результати голосування інтернет-користувачів.

Протягом чотирьох тижнів інтернет-користувачі з усього світу могли голосувати за 154 проекти-фіналісти цьогорічного The Bobs. Користувачі віддали понад 70 тисяч голосів. У деяких номінаціях, наприклад, “Вибір користувачів: найкращий проект українською”, до самісінького кінця точилася запекла боротьба.

Отже, за версією журі, переможцями The Bobs-2014 стали:

Найкращий блог

Фотоблогер Мосааб Ельшамі з Каїра переміг у головній номінації конкурсу – “Найкращий блог”. Свої репортажі Ельшамі присвячує нагальним соціально-економічним питанням та культурним темам.

Фотоісторії про революцію в Єгипті та її наслідки, а також про війну в Секторі Газа 2012 року прославили його в арабському секторі інтернету. У 2013 році американський журнал Time заніс фото Ельшамі, зроблене ним під час революції в Єгипті, до переліку десяти найкращих фото року. “Мосааб Ельшамі вражаюче висвітлює розколоте конфліктами єгипетське суспільство. Він привертає увагу своїми виразними фотографіями на тлі жорстких протистоянь у Єгипті”, – так члени журі The Bobs обґрунтували своє рішення.

Найкраща кампанія в соціальних медіа

Сайт “Візуалізуючи Палестину” (“Visualizing Palastine“) здобув перемогу в номінації “Найкраща кампанія в соціальних медіа”. Автори проекту висвітлюють ситуацію в різних регіонах Палестинської автономії за допомогою інфографіки. Йдеться не лише про конфліктні теми на кшталт будівництва ізраїльських поселень, які викликають дебати в суспільстві, а й про захист довкілля, медичне забезпечення та освіту. “Цей сайт переносить складний і емоційно заряджений конфлікт на доступний для розуміння рівень та візуалізує його”, – пояснила член журі Джорджія Попплівел із Тринідаду і Тобаго.

Найкреативніший та найоригінальніший

Таким визнано проект із Китаю. Автор, який із міркувань безпеки не розголошує свого справжнього імені, створив на китайській платформі мікроблогів  Weibo сторінку „weicombo“. Він коментує актуальні події в Китаї за допомогою ієрогліфів. Часто-густо коментар – це один ієрогліф, який автор трохи змінює і таким чином надає своїм дописам іронічного та сатиричного значення. Для читачів це мовби щоденна вікторина. Словесні ігри, головоломки й вікторини – особлива китайська традиція, сказала член журі від Китаю, письменниця Тьянчі Мартін Ліао. “Weicombo винайшов дуже креативний і розумний спосіб обійти цензуру в Китаї. Його словесні ігри – не лише політичні, а й кумедні. За це його люблять читачі”, – констатувала вона.

Приз від Global Media Forum

“Від інформації до участі – виклики для медіа” – головна тема медіафоруму Deutsche Welle Global Media Forum, який невдовзі відбудеться в Бонні (з 30 червня до 2 липня 2014 року). Приз від Global Media Forum – одна з номінацій конкурсу. Журі присудило перемогу проекту “Khabar Lahariya” – щотижневій сільській газеті, яка видається в Індії шістьма діалектами гінді. Цю газету вже 12 років створює та розповсюджує жіночий колектив. Чимало з учасниць проекту доволі пізно навчилися читати й писати. Їхня цільова аудиторія – мешканці сіл північної та східної Індії, де майже немає доступу до інтернету. Тому “Khabar Lahariya” – найважливіше джерело інформації для багатьох селян. “Ця газета – блискучий приклад того, що функціонування демократії залежить від доступу до інформації для всіх”, – резюмувала член журі з Індії, блогерка Рогіні Лакшане.

Найкраща інновація

Проект “BanglaBraille” дозволяє оцифровувати підручники та роздруковувати їх шрифтом Брайля. Окрім того, учасники “BanglaBraille” завантажують на сайт проекту тексти та інші навчальні матеріали в аудіоформаті. Понад мільйон мешканців Бангладеш – незрячі. Серед них – більш ніж 50 тисяч дітей шкільного віку з вадами зору, які не мають спеціальних підручників. Автори проекту створили мережу волонтерів, які уможливлюють для дітей доступ до книжок та збирають пожертви. “Ініціатива “BanglaBraille” ґрунтовно покращила життя багатьох школярів у Бангладеш і бореться з проблемою, яку органи влади в нашій державі неприпустимо занедбують”, – прокоментував член журі з Бангладеш Шахідул Алам.

Приз організації “Репортери без кордонів”

Спеціальний приз від організації “Репортери без кордонів” виборов український портал “YanukovychLeaks“. Група журналістів та волонтерів узялася за порятунок, систематизацію та розслідування величезного масиву інформації про фінансову діяльність колишнього власника резиденції “Межигір’я”  – усунутого від влади президента України Віктора Януковича. 22 лютого поблизу покинутої резиденції водолази виловили близько 200 папок з документами, які не мала б бачити громадськість. Виявлені та врятовані документи публікують на сайті “YanukovychLeaks”. Журналісти оприлюднюють тут і свої розслідування, базовані на цих матеріалах.

“Перш за все у цей кризовий час важливо підтримувати критичних журналістів. Ми мусимо підбадьорювати їх, щоб вони продовжували йти своїм шляхом попри небезпеки”, – сказав про українську перемогу Кристіан Мір, виконавчий директор німецького відділення організації “Репортери без кордонів”.

Переможці відкритого інтернет-голосування

“YanukovychLeaks” здобув на The Bobs подвійну перемогу – його визнали найкращим не тільки члени журі, а й учасники інтернет-голосування. За результатами цього голосування перемогли ще кілька українських проектів.

За народним вибором “Євромайдан” випередив усіх у номінації “Найкращий блог”. “Вавилон´13” став “Найкреативнішим та найоригінальнішим”. “Євромайдан SOS”  до останнього дня лідирував у номінації “Приз від Global Media Forum”, але потім його випередив проект із Бангладеш.

Вибір користувачів: найкращий проект українською

Цікава боротьба розгорнулася і в номінації “Вибір користувачів: найкраща сторінка українською”. Переможця тут обирала виключно інтернет-аудиторія. Урешті-решт остаточну перевагу здобув блог журналіста Сергія Лещенка, випередивши проект “Телебачення Торонто”.

Ми вітаємо всіх переможців за версіями журі та користувачів!

Переможці за версією журі запрошуються на церемонію нагородження на Deutsche Welle Global Media Forum, який відбудеться 30 червня – 2 липня 2014 року в Бонні.

Голосування триває до 7 травня!


Відкрите онлайн-голосування в The Bobs триває до 7 травня. Вам вирішувати, хто отримає призи від публіки у 20 номінаціях конкурсу.

Шахраювати не вдасться

Якщо сьогодні ви зайшли на сайт конкурсу й побачили, що лічильник голосів показує менше, ніж було вчора, не дивуйтеся. За правилами конкурсу, кожен користувач інтернету може проголосувати один раз за 24 години в кожній номінації. Однак цьогоріч ми виявили велику кількість нечесно відданих голосів за окремих фіналістів. Ці голоси наші ІТ-фахівці вилучили з підсумків голосування.

Віднині ми перевірятимемо кожен відданий голос на відповідність правилам конкурсу. Стежте за актуальними результатами голосування на нашому сайті. Додаткову інформацію можна прочитати у Правилах.

Журі обере переможців на початку травня

Окрім того, кожен проект-фіналіст може стати переможцем в одній із шести головних номінацій за версією міжнародного журі. Долю цих призів журі вирішуватиме незалежно від результатів голосування користувачів. Для цього журі збереться на початку травня в Берліні.

Переможців The Bobs за версією журі ми нагородимо в Бонні під час медіаконференції Deutsche Welle Global Media Forum 30 червня 2014 року. 

Підтримуйте своїх фаворитів! Голосуйте в The Bobs щодня!

Голосування почалося!


Bobs-2014

Міжнародне журі обрало 154 фіналістів конкурсу інтернет-активізму The Bobs. Це означає, що тепер слово за вами! Із 2 квітня по 7 травня на цьому сайті триває відкрите інтернет-голосування за фіналістів. Таким чином ви вирішуєте, які проекти буде визнано цього року найкращими за вибором користувачів.

Журі обрало фіналістів серед понад 3000 заявок, які ви надіслали. Ми дякуємо вам за креативні пропозиції та журі за велетенську, але цікаву роботу! Без вас усіх конкурсу не існувало б. До речі, нині The Bobs виповнюється десять років.

Вже чули про Першу вовняну війну?

Кілька слів про фіналістів. Усі чули про Першу світову війну. А про першу вовняну? “Перша вовняна війна” – так називається мегапроект французької блогерки, яка створює у 2014 році серію мініатюр на тему Першої світової за допомогою… плетених вовняних ляльок. Цю ініціативу номіновано серед “Найкреативніших та найоригінальніших”.

Серед серйозніших фіналістів – проект “Є люди” про щоденних героїв українського Євромайдану; петиція з вимогою надати політичний притулок викривачу американських спецслужб Едварду Сноудену, яку підписали понад мільйон людей; соцмережа “Lantern”, яка дозволяє обходити інтернет-цензуру та багато інших.

Щоб ознайомитися з цими проектами, не потрібно володіти 14-ма мовами The Bobs. Ми пропонуємо вам короткі описи всіх фіналістів українською мовою і запрошуємо в невеличку всесвітню подорож навколо інтернет-активізму.

Прості правила голосування

Із 2 квітня по 7 травня ви можете голосувати за проекти, які вам сподобаються. У кожній номінації можна віддати голос один раз на добу. Голосувати може кожен. Фіналісти, що отримають найбільшу кількість ваших голосів, здобудуть призи публіки. Детальніше про це читайте у “Правилах”.

Усіх переможців конкурсу The Bobs – за версіями журі та користувачів – буде оголошено 7 травня. Переможці за версією журі запрошуються до Німеччини, щоб узяти участь у міжнародній медіаконференції Deutsche Welle Global Media Forum та отримати призи на церемонії нагородження 30 червня. Голосуйте за фіналістів The Bobs! Їм дуже потрібна ваша підтримка!

Голосування стартує 2 квітня


Bobs-2014

Дякуємо всім за заявки для участі в The Bobs-2014. Цьогоріч ми отримали від вас понад 3000 пропозицій.

Що далі?

Протягом кількох тижнів міжнародне журі матиме чимало роботи. Спершу наші експерти переглянуть усі номіновані веб-сайти, блоги та проекти, а потім вирішать, хто стане фіналістами номінацій нашого конкурсу.

Дозвольте вас надихнути…

Починаючи з 2 квітня 2014 року, ви зможете побачити на цьому сайті перелік усіх фіналістів у всіх категоріях. Цікаві проекти та ідеї, що надихають, можна знайти й іншими мовами та в інших країнах. Читайте у квітні про фіналістів усіх мов конкурсу – ми опублікуємо інформацію про нихукраїнською.

Обирайте своїх фаворитів та голосуйте за них на цьому сайті. Голосування триватимез 2 квітня по 7 травня. Ви обираєте переможців за версією користувачів у всіх номінаціях!

Призи від журі

Міжнародне журі зустрінеться 4 та 5 травня в Берліні, щоб обрати переможців у шести міжнародних номінаціях. Члени журі дискутуватимуть два дні та визначатимуть переможців відкритим голосуванням і простою більшістю голосів.

Залишайтеся з нами! Боротьба за призи The Bobs-2014 почнеться вже 2 квітня.