До змісту


Інтернет-користувачі визнали проект “Ціна держави” найкращим українським сайтом 2016 року


JuryЧлени міжнародного журі конкурсу The Bobs та інтернет-користувачі з усього світу обрали переможців серед проектів 14 мовами. Найкращим сайтом українською мовою став “Ціна держави”.

Лауреатів #thebobs16 – Best of Online Activism – оголосили в Берліні 2 травня, напередодні Всесвітнього дня свободи преси. Конкурс уже 12-й рік поспіль провела німецька медіакомпанія Deutsche Welle. Журі визначило переможців у чотирьох міжнародних номінаціях. У номінації “Вибір користувачів: найкраща сторінка українською” переможця обрали користувачі шляхом відкритого онлайн-голосування на сайті конкурсу.

Усього за проекти-фіналісти #thebobs16 інтернет-користувачі проголосували на нашому сайті понад 100 000 разів. Дякуємо за вашу активність!

Український проект-переможець (за вибором користувачів)

“Розтлумачимо бюджет так, щоб Ви зрештою взнали, куди діваються сплачені Вами податки, і почали на це впливати”, – так пояснюють свою мету експерти проекту. “Ціну держави” створено як для зацікавлених громадян, так і для фахової публіки. Окрім дохідливих відповідей на складні запитання, ініціатива пропонує скористатися двома інтерактивними “калькуляторами”. Перший – це “рахунок від держави”, щоб дізнатися, скільки податків вираховується з заробітної плати. Другий – “пенсійний калькулятор”, який показує розмір майбутньої пенсії користувача за чинним українським законодавством. Проект реалізують фонд “Східна Європа” та громадська організація CASE Україна за фінансової підтримки Європейського Союзу. cost.ua/

“Ми надзвичайно раді перемозі. Для нас це визнання корисності “Ціни держави” для суспільства”, -сказав комунікаційний координатор проекту Микола Малуха. Він розповів, що цьогоріч його команда планує перекласти українською мовою багато “суспільно важливої економічної літератури” та вдосконалити сайт проекту, зокрема – відобразити на ньому корупційні процеси в Україні у вигляді онлайн-гри та створити низку інших інтерактивних інструментів, які “перетворять українців на свідомих платників податків та підштовхнуть їх до більш активної життєвої позиці у впровадженні реформ”. Ці плани “Ціна держави” планує втілювати за допомогою краудфандингу і сподівається, що перемога на The Bobs стане “додатковим стимулом для людей інвестувати свої гривні у прогресивні економічні зміни в Україні”, додав Малуха.

Оксана Романюк, член журі конкурсу з України, вважає: “The Bobs цікавий тим, що показує тренди, які панують у громадянських суспільствах різних частин світу… За всі роки, протягом яких я беру участь у конкурсі, найбільше якісних і потужних проектів було, напевно, саме нині. Але й українські проекти входили до першої трійки або п’ятірки під час голосування міжнародного журі”.

Переможці міжнародних номінацій (за вибором журі)

Громадянська журналістика в мережі: Razor’s Edge, Бангладеш

У 2015 році в Бангладеш відбулася низка нападів на блогерів, які виступають за секуляризацію суспільства. Четверо блогерів-атеїстів і один видавець при цьому загинули. Усі жертви нападів виступали проти релігійного фундаменталізму. Відповідальність за вбивства взяли на себе радикальні ісламістські угруповання. 35-річний блогер під псевдонімом Настікер Дармаката (в перекладі – “Релігійне звернення одного атеїста”), який неодноразово ставав жертвою нападів з боку ісламістів, зняв документальну стрічку про ситуацію, в якій нині опинилися бангладеські атеїстичні активісти, письменники та видавці. У стрічці, зокрема, показано, як топ-політики країни фактично підтримують убивства активістів у країні, де більшість сповідує іслам.

Найкраща інновація: мобільний додаток Gershad, Іран

У багатьох містах Ірану подекуди ледь не на кожному розі можна побачити патрульних “поліції звичаїв”, яка контролює, чи вдягнені жінки відповідно до суворих правил країни – наприклад, чи носять вони хіджаб. Мобільний додаток Gershad – це система раннього попередження. Будь-хто може позначати на інтерактвній онлайн-мапі пости “поліції звичаїв”. Коли достатня кількість користувачів вкаже на одне й те саме місце, система видає попередження. Завдяки цьому жінки можуть оминати пости. Додаток постійно оновлюється за принципом схожих програм, які, наприклад, сигналізують про місця, де розташовані поліцейські радари.

Найкраща соціальна ініціатива в мережі: кампанія Stop Acid Attacks, Індія

Stop Acid Attacks (“Зупинити кислотні напади”) – це кампанія проти атак, під час яких обличчя жінок обливають кислотою. Таке насилля поширене в Індії. Активісти намагаються звести міст між суспільством та жертвами жахливих злочинів, чимало з яких ізолюють себе від соціального життя після отримання травми. Держава та громадянське суспільство ігнорують цю проблему, через що постраждалі втрачають надію і часто живуть у самотності. Активісти SAA знаходять цих людей і, серед іншого, збирають статистику про загальну ситуацію в країні. Один із останніх проектів у межах кампанії – відкриття кафе “Sheroes‘ Hangout” в місті Агра, яке відоме тим, що там розташований Тадж Махал. Цим кафе керують люди з травмами після кислотних атак. Таким чином вони отримали фінансову незалежність і можуть реінтегруватися в суспільне життя.

Культура і мистецтво: ініціатива “Центр політичної краси”, Німеччина

“Центр політичної краси” організовує акції на межі мистецтва й політики, які провокують, привертають увагу до проблем і закликають до спротиву. Учасники проекту опрацьовували різні контроверсійні політичні теми, серед яких, наприклад, різанина у Сребрениці (“Колони сорому”, 2010) чи експорт зброї до країн, що розвиваються. Акцією “Мертві йдуть” (2015) вони протестували проти наслідків європейської політики щодо біженців і нагадували про долі тисяч людей, які з року в рік гинуть у Середземному морі, намагаючись дістатися Європи.

Вітаємо переможців! Лауреати чотирьох міжнародних номінацій конкурсу (за версією журі) отримають призи 14 червня під час Deutsche Welle Global Media Forum у Бонні.

Турецький журналіст Седат Ергін отримає премію DW “За свободу слова”


Ergin2

Ми вітаємо головного редактора турецької щоденної газети “Hürriyet” Седата Ергіна, якому присуджено премію DW “За свободу слова”. Про це в четвер, 21 квітня, оголосив генеральний директор DW Петер Лімбург.

Проти журналіста триває судовий розгляд через обвинувачення в образах на адресу президента Ердогана. Справу проти нього порушено через те, що в одній зі своїх статей він нібито висміяв промову Ердогана після нападів курдських бойовиків на турецьких солдатів.

“Седат Ергін і його колеги мусять щодня боротися за незалежну журналістику і свободу преси. Для цього вони наражаються на значний ризик”, – вважає Петер Лімбург. Deutsche Welle присудила Ергіну премію “За свободу слова” як представнику сотень турецьких журналістів, які змушені працювати за схожих важких обставин.

Більше інформації – тут: http://dw.com/p/1IZT2

Важлива інформація щодо голосування


Шановні користувачі,

останніми роками сайт The Bobs раз у раз активно “штурмують” під час голосування з метою вплинути на результати конкурсу.

Щоб не допустити маніпуляцій, наша технічна служба перевіряє окремі голоси, які видаються підозрілими (у кожній номінації можна віддати голос за одного фіналіста раз на 24 години). Після перевірки, якщо з голосуванням усе гаразд, голоси зараховуються.

Окрім того, останнім часом ми отримали від вас кілька повідомлень про технічні несправності під час голосування. Якщо таке трапляється, радимо оновити сторінку і використовувати сучасний браузер (Chrome, Firefox, Safari). Якщо проголосувати все-таки не вдасться, будь ласка, повідомте нашу технічну службу за адресою service@dw.com. У листі просимо вказувати час, часовий пояс, тип операційної системи та назву браузера.

Дякуємо за розуміння!

Ваша команда #thebobs16

Голосуйте за фіналістів #thebobs16


160330_thebobs16_milestoneposting_vote_now_600x240pxНа участь у #thebobs16 ви надіслали понад 2300 заявок. Наше міжнародне журі ретельно розглянуло всі та обрало 126 фіналістів конкурсу. До національних номінацій обрано по п’ять проектів. До кожної з міжнародних номінацій увійшли 14 ініціатив – по одній кожною мовою конкурсу. Міжнародні номінації #thebobs16 – це “Найкраща соціальна ініціатива в мережі”, “Найкраща інновація”, “Культура і мистецтво” та “Громадянська журналістика в мережі”.

Тепер час вирішувати вам. Голосування почалося! До 2 травня запрошуємо обирати на цьому сайті проекти, які вам найбільше подобаються. Ініціативи з найбільшою кількістю голосів здобудуть перемогу в національних номінаціях The Bobs 2016. Журі теж голосуватиме і вирішить, які проекти переможуть у міжнародних номінаціях. Для цього члени журі зберуться наприкінці квітня в Берліні.

Як голосувати

Використовуйте одну з форм реєстрації, які ви бачите вгорі сторінки. У кожній номінації ви можете віддати свій голос один раз на 24 години. Щоб швидше дізнаватися про всі новини The Bobs, будьте з нами на Facebook та Twitter конкурсу, а також на Facebook і Twitter української редакції DW.

Переможців у міжнародних номінаціях ми запросимо на церемонію нагородження до Бонна, яка відбудеться в червні під час Deutsche Welle Global Media Forum. Deutsche Welle і The Bobs уже 12 років поспіль нагороджують людей і проекти, що втілюють ідеали свободи слова та онлайн-активності, які підтримує наша медіакомпанія.

“Ми вітаємо всіх номінантів The Bobs 2016. Це честь – нагороджувати стільки самовідданих людей, які важко працюють на передовій соціальних змін і свободи слова”, – сказала заступниця керівника відділу інноваційного програмування DW Юлія Бернсторф.

Члени журі про The Bobs

The Bobs робить акцент на соціально значущих ініціативах, які справді змінюють світ на краще, вважає член журі The Bobs для української мови, директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк.Учасники конкурсу можуть привернути міжнародну увагу до своїх проектів і проблем, які існують у їхніх країнах”, – каже вона.

Нагород за досягнення у сфері свободи слова, захисту прав людини, традиційної журналістики та технологій існує багато, додає член журі The Bobs для англійської мови та виконавча директорка міжнародного онлайн-проекту Global Voices Джорджия Попплівел. “Але я не знаю інших конкурсів з подібним охопленням і масштабом”, – резюмувала член журі.