До змісту


Конкурс The Bobs стартує 5 лютого!


Starting soon!

 Десятий конкурс інтернет-активізму The Bobs стартує 5 лютого 2014 року. Цього дня рівно о 12:00 за київським часом ви зможете почати на нашому веб-сайті номінування кандидатів на участь у конкурсі! Це може бути як ваш особистий проект, так і проект ваших друзів.

Ми знову чекаємо на ініціативи й активістів із багатьох країн світу. Ми прийматимемо ваші пропозиції впродовж чотирьох тижнів, а потім передамо їх міжнародному журі. Члени журі оберуть фіналістів конкурсу всіма мовами.

Вітаймо нових членів журі 2014 року – Вікторію Сюмар із України, Еркана Сака з Туреччини, Ренату Авілу з Гватемали, Александре Юсефа з Бразилії, Флоріана Нгімбіса з Камеруна та Рогіні Лакшане з Індії. Кожен із них представлятиме на The Bobs одну мову та фіналістів своєї країни на спільному засіданні в Берліні. До 5 лютого ми детально розповімо про всіх членів журі на цьому сайті.

Щороку склад журі The Bobs змінюється майже на 50 відсотків. Ми робимо це для того, аби регулярно чути нові голоси та нові ідеї. Часто це крає нам серце, адже ми змушені прощатися з людьми, з якими довгий час успішно працювали. У розділі “Історія” ви можете знайти перелік усіх колишніх членів журі The Bobs та посилання на їхні Twitter-акаунти. Приєднуйтеся до них у соцмережах! Це справді чудові люди, які неабияк знаються на інтернеті у своїй країні. Ми всі залишаємося на зв´язку!

У розділі “Історія” ви також знайдете всіх переможців за версією журі та вибором користувачів, починаючи від 2004 року. На жаль, деякі з сайтів-переможців уже не доступні онлайн. Іноді – з особистих причин засновників, а іноді примусово, тому що організатор чи організатори були ув´язнені в своїх країнах. Це трагічна частина історії The Bobs. Ми регулярно отримуємо звістки про те, що колишні переможці конкурсу зазнають переслідувань або опиняються за ґратами. Водночас ми сподіваємося, що вручення нагороди The Bobs і міжнародна увага, яку отримують переможці, можуть їх захистити. Це – одна з причин, чому Deutsche Welle проводить конкурс інтернет-активізму з 2004 року.

За десять років, відколи існує The Bobs, інтернет суттєво змінився. Тепер це окремий ЗМІ, окремий простір, у якому існує кожен із нас і який стосується кожного. Торік ми дізналися про темний бік інтернету – нечувані можливості для онлайн-шпигунства і стеження, які розвивають уряди та спецслужби окремих держав. Тому ми ще більше прагнемо шукати активних людей з ідеями та проектами, які використовують можливості інтернету, щоб захищати свободу слова, посилювати демократичні рухи, процеси та інституції.

Ми з нетерпінням очікуємо на ваші пропозиції!