До змісту


Номінації


Призи конкурсу The Bobs присуджуються в 18 номінаціях. Брати участь можуть інтернет-ресурси однією з таких мов: англійською, арабською, бенгальською, гінді, індонезійською, іспанською, китайською, німецькою, перською, португальською, російською, турецькою, українською або французькою.

Чотири з 18 номінацій конкурсу – міжнародні, тобто в них беруть участь інтернет-ресурси різними мовами. Решта 14 номінацій – національні. У них за звання найкращого конкурують проекти однією мовою. У кожній національній номінації обирається один проект-переможець.

У кожній із чотирьох міжнародних номінацій вручається приз журі та приз публіки. Переможці 14 національних номінацій обираються виключно онлайн-голосуванням користувачів.

Додатково до відзнак у 18 номінаціях конкурсу Deutsche Welle вручає приз “За свободу слова”. Цей приз отримує людина або ініціатива, яка особливим чином виступає в інтернеті за захист права людей на вільне висловлювання думок.

Номінації, в яких переможців обирає журі:

Найкраща соціальна ініціатива в мережі

Перемогу здобуде проект, у якому використовуються можливості цифрових комунікацій для сприяння суспільним змінам. Наприклад, у сфері освіти, рівноправ’я, охорони здоров’я, захисту довкілля.

Найкраща інновація

Тут шукаємо рішення у сфері програмного забезпечення або інформаційні веб-сайти, які допомагають користувачам захищати їхні дані та приватну сферу. Наприклад, освітні проекти, мобільні додатки (Apps) або інше програмне забезпечення. Інструменти, які дозволяють ефективно обійти цензуру в інтернеті чи викривають корупцію, теж пасують до цієї номінації.

Культура і мистецтво

У цій номінації журі обере культурно-мистецький проект, який використовує засоби цифрової комунікації для мистецької інтерпретації суспільно важливих тем.

Громадянська журналістика в мережі

У цій номінації ми нагороджуємо сміливих журналістів. На перемогу також можуть претендувати проекти, які успішно експериментують із новими інформаційними форматами. Ми шукаємо ініціативи, які розвінчують дезінформацію і доносять до громадськості реальний стан справ. Особливу увагу приділяємо сайтам, де у створенні контенту бере активну участь аудиторія.

14 національних номінацій:

Тут обирається найкращий сайт, блог або інший проект кожною з 14 мов конкурсу. Особлива увага приділяється сайтам, які пожвавлюють публічну дискусію, пропонують аналіз і коментарі актуальних тем.