До змісту


Критерії


Якось під час засідання один із членів журі, якому представили цікавий проект із іншої країни, зненацька підскочив і схвильовано вигукнув: “Я голосую за це. Щось подібне потрібне і в нашій країні!”

Цей випадок чудово ілюструє, чим призи The Bobs відрізняються від усіх інших. Завдяки багатомовності конкурсу та міжнародному складу його журі цікаві та інноваційні веб-проекти підтримуються, презентуються публіці й винагороджуються в усьому світі.

До уваги беруться змістовність, функціональність і креативність номінованих проектів. Залежно від номінації на передній план виходять ті чи інші критерії. Ці критерії журі конкурсу об’єднало у три великі блоки:

Концепція

  • Ідея та концептуальна основа, втілення проекту, інформаційна цінність
  • Тема, суспільна значущість
  • Ідентифікація з цільовою аудиторією, переконливість
  • Мовний стиль
  • Тривалість і постійність проекту
  • Прозорість і достовірність

Креативність

  • Візуальна оригінальність, художнє оформлення, використання можливостей інтернету

 Інновативність

  • Новизна або унікальність проекту

Ці характеристики враховує журі під час своїх дискусій.

А ось ще кілька важливих аспектів. Їх враховують, коли проект претендує на приз однієї з чотирьох головних номінацій The Bobs.

Чи здійснює номінований кандидат такі проекти, які можуть бути відомі й поза його країною та заслуговують на міжнародне визнання? Чи перебуває активіст або блогер у загрозливій для життя ситуації через свою діяльність, коли його можна захистити, привернувши увагу шляхом вручення міжнародної нагороди? Чи є номінований проект інноваційним? Чи можуть інші інтернет-активісти використати цю ідею та досвід у своїх країнах? Якщо на хоча б одне з цих питань можна відповісти “так”, це означає, що кандидат підходить для участі в конкурсі The Bobs.

До участі в конкурсі категорично не допускаються веб-проекти расистського, порнографічного, сексистського, ксенофобського, дискримінаційного та образливого змісту. Те саме стосується постів та матеріалів, які закликають до насильства. Ми не приймаємо релігійного фундаменталізму, політичного екстремізму, антисемітизму, расизму та ксенофобії.

Переможці за версією користувачів визначаються за кількістю отриманих голосів. Перемагає інтернет-ресурс, який набрав найбільшу кількість голосів (у кожній номінації обирається один переможець).