До змісту


Правила


Перший етап: користувачі пропонують

Від початку голосування інтернет-користувачі можуть номінувати кандидатів для кожної номінації 14-ма мовами.

 • До участі в The Bobs допускаються інтернет-ресурси виключно 14-ма конкурсними мовами: українською, англійською, арабською, бенгальською, гінді, індонезійською, іспанською, китайською, німецькою, перською, португальською, російською, турецькою або французькою.
 • Користувачі можуть номінувати себе.
 • Пропонований веб-сайт має бути у відкритому доступі.
 • Інтернет-ресурси Deutsche Welle чи співробітників DW до участі в конкурсі не допускаються.
 • Інтернет-ресурси членів журі та проекти, у яких вони відіграють важливу роль, теж не допускаються до участі в конкурсі.
 • Ми не приймаємо жодних пропозицій, котрі в будь-якій формі демонструють або розповсюджують расистські, порнографічні, сексистські, ксенофобські, дискримінаційні або образливі матеріали. Те саме стосується постів та матеріалів, які закликають до насилля. Ми відхиляємо релігійний фундаменталізм та політичний екстремізм так само, як ансемітизм, расизм та ксенофобію.
 • Достатньо номінувати кожного кандидата один раз. Частота номінування не має жодного впливу на шанси перемогти.

Другий етап: журі обирає фіналістів 

Кожен член журі отримує список усіх кандидатів своєю національною мовою. Для кожної конкурсної мови є один член журі. Вони розглядають і оцінюють пропозиції, а потім визначають фіналістів своєю мовою. У національних категоріях члени журі обирають по п´ятеро фіналістів.

У міжнародних номінаціях член журі обирає по одному фіналісту, тобто в кожній міжнародній номінації буде 14 кандидатів. Члени журі мають право пропонувати власних кандидатів. Якщо член журі вирішить у якій-небудь номінації не номінувати жодного кандидата, до списку фіналістів потрапляють двоє кандидатів із іншої країни.

У команді The Bobs є редактори Deutsche Welle – носії кожної конкурсної мови, які супроводжують і консультують відповідних членів журі. Кожен член журі незалежний у своєму виборі та визначає фіналістів своєї мови самостійно в рамках правил та критеріїв конкурсу.

Третій етап: онлайн-голосування та засідання журі 

Під час онлайн-голосування інтернет-користувачі обирають переможців у національних номінаціях.

 • Голосування починається після того, як міжнародне журі визначить фіналістів для кожної номінації.
 • Проголосувати за допомогою кожної соцмережі в кожній категорії за 24 години можна один раз.
 • Користувачі можуть голосувати за власні проекти.
 • Голосуючи, користувачі обирають переможців у всіх 18 номінаціях конкурсу. Журі паралельно обирає своїх переможців у чотирьох міжнародних номінаціях.

Для ухвалення остаточних рішень члени журі на запрошення Deutsche Welle зустрічаються в Берліні. Якщо член журі не може бути присутній на засіданні, редактор Bobs займає його місце і голосує відповідно до вказівок члена журі. Журі дискутує та обирає переможців виключно в міжнародних номінаціях. Засідання проводить співробітник Deutsche Welle, який не має постійного права голосу.

Право голосу мають виключно члени міжнародного журі. Переможці визначаються шляхом кількох раундів голосувань простою більшістю голосів. Керівник засідання голосує тільки тоді, якщо кандидати набирають однакову кількість голосів журі. У кожній номінації член журі представляє іншим своїх кандидатів. Після першого представлення журі голосує. Надалі обговорюються троє фіналістів, які отримали найбільше голосів. Після дискусії журі голосує вдруге і обирає двох претендентів. Потім триває ще одне обговорення, після якого журі голосує востаннє і обирає переможця.

Інформацію про всіх переможців буде оприлюднено на цьому сайті.