До змісту


Вітаємо переможців The Bobs!


bobsceremony2016

14 червня відбулося нагородження переможців міжнародного конкурсу онлайн-активістів The Bobs – Best of Online Activism в межах міжнародної конференції Global Media Forum. Приз вручили лауреатам у міжнародних номінаціях, які визначалися за результатами голосування членів журі з 14 країн. Їх отримали ініціатори проектів з Ірану, Бангладеш, Німеччини та Індії.

Лауреатом в номінації “Громадянська журналістика” став фільм з Бангладеш “Razor’s Edge”, який зняв 35-річний блогер під псевдонімом Настікер Дармаката (в перекладі – “Релігійне звернення одного атеїста”). Сам активіст неодноразово ставав жертвою нападів з боку ісламістів. У його стрічці йдеться про ситуацію, у якій нині опинилися бангладеські атеїстичні активісти, письменники та видавці. У стрічці, зокрема, показано, як топ-політики фактично підтримують убивства у країні, де більшість сповідує іслам.

У номінації “Найкраща інновація” переміг проект з Ірану – мобільний додаток Gershad. Він сигналізує про місце розташування “моральної поліції”, яка стежить за дотриманням суворих правил стосовно того, в якому одязі жінки можуть з’являтися в громадських місцях.

Нагороду в номінації “Культура і мистецтво” отримала німецькомовна ініціатива “Центр політичної краси”, учасники якого організовують перформанси та флешмоби на межі політики й мистецтва. У номінації “Найкраща соціальна ініціатива в мережі” лауреатом став проект на хінді “Зупинити кислотні атаки” – кампанія проти поширених в Індії брутальних атак, під час яких жінкам обливають обличчя кислотою.

Інтернет-користувачі визнали проект “Ціна держави” найкращим українським сайтом 2016 року


JuryЧлени міжнародного журі конкурсу The Bobs та інтернет-користувачі з усього світу обрали переможців серед проектів 14 мовами. Найкращим сайтом українською мовою став “Ціна держави”.

Лауреатів #thebobs16 – Best of Online Activism – оголосили в Берліні 2 травня, напередодні Всесвітнього дня свободи преси. Конкурс уже 12-й рік поспіль провела німецька медіакомпанія Deutsche Welle. Журі визначило переможців у чотирьох міжнародних номінаціях. У номінації “Вибір користувачів: найкраща сторінка українською” переможця обрали користувачі шляхом відкритого онлайн-голосування на сайті конкурсу.

Усього за проекти-фіналісти #thebobs16 інтернет-користувачі проголосували на нашому сайті понад 100 000 разів. Дякуємо за вашу активність!

Український проект-переможець (за вибором користувачів)

“Розтлумачимо бюджет так, щоб Ви зрештою взнали, куди діваються сплачені Вами податки, і почали на це впливати”, – так пояснюють свою мету експерти проекту. “Ціну держави” створено як для зацікавлених громадян, так і для фахової публіки. Окрім дохідливих відповідей на складні запитання, ініціатива пропонує скористатися двома інтерактивними “калькуляторами”. Перший – це “рахунок від держави”, щоб дізнатися, скільки податків вираховується з заробітної плати. Другий – “пенсійний калькулятор”, який показує розмір майбутньої пенсії користувача за чинним українським законодавством. Проект реалізують фонд “Східна Європа” та громадська організація CASE Україна за фінансової підтримки Європейського Союзу. cost.ua/

“Ми надзвичайно раді перемозі. Для нас це визнання корисності “Ціни держави” для суспільства”, -сказав комунікаційний координатор проекту Микола Малуха. Він розповів, що цьогоріч його команда планує перекласти українською мовою багато “суспільно важливої економічної літератури” та вдосконалити сайт проекту, зокрема – відобразити на ньому корупційні процеси в Україні у вигляді онлайн-гри та створити низку інших інтерактивних інструментів, які “перетворять українців на свідомих платників податків та підштовхнуть їх до більш активної життєвої позиці у впровадженні реформ”. Ці плани “Ціна держави” планує втілювати за допомогою краудфандингу і сподівається, що перемога на The Bobs стане “додатковим стимулом для людей інвестувати свої гривні у прогресивні економічні зміни в Україні”, додав Малуха.

Оксана Романюк, член журі конкурсу з України, вважає: “The Bobs цікавий тим, що показує тренди, які панують у громадянських суспільствах різних частин світу… За всі роки, протягом яких я беру участь у конкурсі, найбільше якісних і потужних проектів було, напевно, саме нині. Але й українські проекти входили до першої трійки або п’ятірки під час голосування міжнародного журі”.

Переможці міжнародних номінацій (за вибором журі)

Громадянська журналістика в мережі: Razor’s Edge, Бангладеш

У 2015 році в Бангладеш відбулася низка нападів на блогерів, які виступають за секуляризацію суспільства. Четверо блогерів-атеїстів і один видавець при цьому загинули. Усі жертви нападів виступали проти релігійного фундаменталізму. Відповідальність за вбивства взяли на себе радикальні ісламістські угруповання. 35-річний блогер під псевдонімом Настікер Дармаката (в перекладі – “Релігійне звернення одного атеїста”), який неодноразово ставав жертвою нападів з боку ісламістів, зняв документальну стрічку про ситуацію, в якій нині опинилися бангладеські атеїстичні активісти, письменники та видавці. У стрічці, зокрема, показано, як топ-політики країни фактично підтримують убивства активістів у країні, де більшість сповідує іслам.

Найкраща інновація: мобільний додаток Gershad, Іран

У багатьох містах Ірану подекуди ледь не на кожному розі можна побачити патрульних “поліції звичаїв”, яка контролює, чи вдягнені жінки відповідно до суворих правил країни – наприклад, чи носять вони хіджаб. Мобільний додаток Gershad – це система раннього попередження. Будь-хто може позначати на інтерактвній онлайн-мапі пости “поліції звичаїв”. Коли достатня кількість користувачів вкаже на одне й те саме місце, система видає попередження. Завдяки цьому жінки можуть оминати пости. Додаток постійно оновлюється за принципом схожих програм, які, наприклад, сигналізують про місця, де розташовані поліцейські радари.

Найкраща соціальна ініціатива в мережі: кампанія Stop Acid Attacks, Індія

Stop Acid Attacks (“Зупинити кислотні напади”) – це кампанія проти атак, під час яких обличчя жінок обливають кислотою. Таке насилля поширене в Індії. Активісти намагаються звести міст між суспільством та жертвами жахливих злочинів, чимало з яких ізолюють себе від соціального життя після отримання травми. Держава та громадянське суспільство ігнорують цю проблему, через що постраждалі втрачають надію і часто живуть у самотності. Активісти SAA знаходять цих людей і, серед іншого, збирають статистику про загальну ситуацію в країні. Один із останніх проектів у межах кампанії – відкриття кафе “Sheroes‘ Hangout” в місті Агра, яке відоме тим, що там розташований Тадж Махал. Цим кафе керують люди з травмами після кислотних атак. Таким чином вони отримали фінансову незалежність і можуть реінтегруватися в суспільне життя.

Культура і мистецтво: ініціатива “Центр політичної краси”, Німеччина

“Центр політичної краси” організовує акції на межі мистецтва й політики, які провокують, привертають увагу до проблем і закликають до спротиву. Учасники проекту опрацьовували різні контроверсійні політичні теми, серед яких, наприклад, різанина у Сребрениці (“Колони сорому”, 2010) чи експорт зброї до країн, що розвиваються. Акцією “Мертві йдуть” (2015) вони протестували проти наслідків європейської політики щодо біженців і нагадували про долі тисяч людей, які з року в рік гинуть у Середземному морі, намагаючись дістатися Європи.

Вітаємо переможців! Лауреати чотирьох міжнародних номінацій конкурсу (за версією журі) отримають призи 14 червня під час Deutsche Welle Global Media Forum у Бонні.

Турецький журналіст Седат Ергін отримає премію DW “За свободу слова”


Ergin2

Ми вітаємо головного редактора турецької щоденної газети “Hürriyet” Седата Ергіна, якому присуджено премію DW “За свободу слова”. Про це в четвер, 21 квітня, оголосив генеральний директор DW Петер Лімбург.

Проти журналіста триває судовий розгляд через обвинувачення в образах на адресу президента Ердогана. Справу проти нього порушено через те, що в одній зі своїх статей він нібито висміяв промову Ердогана після нападів курдських бойовиків на турецьких солдатів.

“Седат Ергін і його колеги мусять щодня боротися за незалежну журналістику і свободу преси. Для цього вони наражаються на значний ризик”, – вважає Петер Лімбург. Deutsche Welle присудила Ергіну премію “За свободу слова” як представнику сотень турецьких журналістів, які змушені працювати за схожих важких обставин.

Більше інформації – тут: http://dw.com/p/1IZT2

Важлива інформація щодо голосування


Шановні користувачі,

останніми роками сайт The Bobs раз у раз активно “штурмують” під час голосування з метою вплинути на результати конкурсу.

Щоб не допустити маніпуляцій, наша технічна служба перевіряє окремі голоси, які видаються підозрілими (у кожній номінації можна віддати голос за одного фіналіста раз на 24 години). Після перевірки, якщо з голосуванням усе гаразд, голоси зараховуються.

Окрім того, останнім часом ми отримали від вас кілька повідомлень про технічні несправності під час голосування. Якщо таке трапляється, радимо оновити сторінку і використовувати сучасний браузер (Chrome, Firefox, Safari). Якщо проголосувати все-таки не вдасться, будь ласка, повідомте нашу технічну службу за адресою service@dw.com. У листі просимо вказувати час, часовий пояс, тип операційної системи та назву браузера.

Дякуємо за розуміння!

Ваша команда #thebobs16